ASV pēc pusotra gada ilgas "veipošanas" jaunieša plaušas izskatās kā 70 gadus vecam onkulim

Elektroniskā cigarete. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Ārstu ziņojumos teikts, ka pusaudža plaušas pēc elektronisko cigarešu smēķēšanas bija kļuvušas gluži kā 70 gadus vecam cilvēkam un viņš ticis pēdējā mirklī nogādāts ārstniecības iestādē, izglābjoties no letālām sekām, vēsta raidsabiedrība CNN.

18 gadus vecais Ādams Hergenreders no Ilinoisas štata ASV 18 mēnešus smēķēja elektronisko cigareti līdz viņu piemeklēja noslēpumaina plaušu slimība.

» ASV fiksēti vēl divi nāves gadījumi, kas, iespējams, saistīti ar "veipošanu"

Ādams, kurš pirms saslimšanas bija sportists universitātē, tagad cīnās ar elpu un baidās, ka viņš nekad vairs nevarēs nodarboties ar sportu.

Viņš sacīja CNN: "Bail pat domāt, ko šī mazā ierīce nodarīja manām plaušām."

"Es pirms tam nodarbojos ar cīņu sportu. Un, iespējams, es nekad vairs nespēšu cīkstēties, jo tas ir ļoti fizisks sporta veids, un manas plaušas, iespējams, nespēs izturēt šo slodzi. Tas ir skumji."

Ādams, kura iecienītākais "veipa" aromāts bija mango, uzskatīja, ka e-cigaretes lietošana ir droša.

Jaunietis katru dienu izpīpēja ekvivalentu cigarešu paciņai.

» ASV divos štatos hospitalizē 14 jauniešus ar elpceļu problēmām. Iespējamais cēlonis - "veipošana"

Ādama mamma Pollija Hergenredere sacīja: "Ārsti mums teica, ka, ja mēs viņu nebūtu atveduši uz slimnīcu, kad mēs to izdarījām, viņa plaušas būtu sabrukušas un viņš būtu miris."

ASV sabiedrības veselības aizsardzības amatpersonas pašlaik izmeklē 450 gadījumus ar elektroniskajām cigaretēm saistītām plaušu slimībām 33 štatos.

No noslēpumainās slimības miruši seši cilvēki, ārsti mudinot lietotājus nekavējoties pārtraukt e-cigarešu lietošanu.

Daudzas no ziņotajām slimībām bija saistītas ar produktu iztvaikošanu, ieskaitot kaņepju produktus, kas satur E vitamīna acetātu - eļļu, kas iegūta no E vitamīna, un, ieelpojot, var būt bīstama.

Uz augšu