Visums ir liels un plašs, līdz galam neizzināms un tādēļ arī baiss. Zinātnieku atklājumi liecina, ka melnie caurumi ir pat bīstamāki, kā domāts iepriekš.  Jaunākā informācija liecina, ka Melnais caurums, kas atrodas Piena ceļa galaktikas centrā, iespējams, ir kļuvis krietni lielāks, vēsta "The Guardian".

Astronomi, kuri izseko milzīgu kosmisko objektu, ko sauc par "Sagitarius A*", pamanījuši, ka Piena ceļa vidū esošais melnais caurums kļuvis krietni lielāks, bet pēc tam atkal sarāvies. Tas tāpat kļuvis ievērojami "spilgtāks" no radiācijas. Portāls vēsta, ka parasti, kad melnais caurums kļūst tik spilgts, tas norāda uz to, ka melnais caurums ir sevī iesūcis kādu kosmisko ķermeni.

"Pēdējo 24 gadu laikā nekas tāds nav noticis. (...) Mums nav ne jausmas, kas ar tiem ir noticis, " atklāj kāds Kalifornijas Universitātes fizikas un astronomijas profesors.

» "Esam redzējuši nesaskatāmo!" Pirmoreiz pasaules vēsturē iemūžināts melnais caurums

Šī pētnieku grupa kopš 2003. gada ir analizējusi aptuveni 13 000 dažādu novērojumu par melnajiem caurumiem.

Zinātnieki skaidro, ka melnos caurumus nav iespējams novērot tieši, jo no tiem neizdalās un neatstarojas gaisma. Neskatoties uz to, ir iespējams novērot to radītos efektus - piemēram, spēcīgās gravitācijas radīto gaismas izliekšanos, lielu debesu ķermeņu kustību ap kādu neredzamu objektu, kā arī gāzes uzplaiksnījumus.

2019. gada 13. maijā par melno caurumu zinātniekiem vēstījuši tieši gāzes uzplaiksnījumi. Zinātnieki pamanījuši, ka visa melnā cauruma apkaime bija kļuvusi krietni spožāka. Tāpat viņi norādījuši, ka šāds spīdums saglabājies divas diennaktis, bet pēc tam atkal pazudis.

» NASA publicē visprecīzāko Visuma attēlu

Lai pārbaudītu to, vai kas tāds ir bijis fiksēts jau iepriekš, zinātnieki izmantojuši spektra hologrāfiju, kas palīdzējis restaurēt pirms 24 gadiem iegūtus datus. Veicot šo apskatu, zinātnieki paziņojuši, ka 2019. gadā redzētais melnā cauruma "spīdums" ir pirmais šāda veida novērojums pēdējos 25 gados.