FOTO: Publicitātes foto

Ikviens no mums reizēm vēlas ieviest jaunu dvesmu savā mājoklī. Dažkārt, lai ieviestu pārmaiņas, izvēlamies iet drosmīgāko ceļu un veikt mājokļa remontu. Jauns sienu krāsojums, jaunas tapetes vai grīdas segums var ne tikai būtiski izmainīt Jūsu mājokļa noformējumu, bet pat radīt tajā citu atmosfēru. Tomēr ne vienmēr jaunas atmosfēras radīšanai nepieciešams remonts. Dažkārt pietiek vien ar jaunu mēbeļu iegādi, lai nomainītu istabas stilu un piešķirtu tai citu sajūtu.

Viesu istaba mājoklī parasti ir telpa, kurā ne tikai uzņemam ciemiņus, bet arī pavadām laiku kopā ar ģimeni. Bieži vien tiek apgalvots, ka mājas vai dzīvokļa priekštelpa ir tā vizītkarte, tomēr arī viesitabā valdošās krāsas, esošās mēbeles un dizaina elementi var pastāstīt daudz par tajā esošo iemītnieku personībām un paradumiem.

Turpinājumā aplūkosim, ko vērts ņemt vērā, izvēloties mēbeles viesistabai.

Ņemiet vērā savas ģimenes paradumus

Tā kā viesistaba bieži vien ir tā telpa, kurā ģimene gan atpūšas, gan aktīvi kopā pavada laiku, pirms jaunu viesistabas mēbeļu iegādes noteikti vērts apdomāt Jūsu ģimenes paradumus. Ja esat grāmatmīļi, Jūsu viesistabā noteikti iederēsies grāmatu plaukts un klubkrēsls, kurā atlaisties un izbaudīt lasītprieku. Lasītmīļus var iepriecināt īpaši iekārtots grāmatu lasīšanas stūrītis ar žurnālgaldiņu un spilveniem.

Varbūt Jūsu ģimene iecīnījusi televīzijas pārraižu skatīšanos? Šādā gadījumā Jums noteikti jāpadomā par īpašu vietu televizoram. Interneta veikals 220.lv plašā klāstā piedāvā gan televizora galdiņus, gan sekcijas, kurās paredzēta vieta televizoram.

Noteikti vērts padomāt arī par Jūsu sēdēšanas un atpūtas paradumiem. Katrā viesistabā noteikti iederēsies ērts dīvāns vai mīksto mēbeļu komplekts. 220.lv piedāvā iegādāties dīvānu komplektācijā ar krēsliem. Šāds variants būs ne tikai gaumīgs, bet arī funkcionāls.

Domājiet par toņiem un mēbeļu dizainu

Iegādājoties jaunas mēbeles, ņemiet vērā viesistabā dominējošos toņus. Ja viesistabas sienas ir gaišos pasteļkrāsas toņos, tajā iederēsies tumšākas vai spilgāka dizaina mēbeles. Ja Jūsu istabas sienas rotā greznas tapetes, mēbeļu dizainam vajadzētu būt nedaudz pieklusinātam, lai neradītu pārspīlētības efektu.

Iekārtojot jebkuru telpu, noteikti varat vadīties pēc interjera dizaina speciālistu padomiem un ieteikumiem. Kad esat izvēlējušies mēbeļu toni, padomājiet, vai to dizains saskan ar pārējām mēbelēm, kā arī kopējo atmosfēru mājās. Lielisks variants, kā izvēlēties mēbeles viesistabai, ir izvēlēties mēbeļu komplektācijas. Tādējādi varēsiet būt droši, ka mēbeļu dizainā tiek ieturēts vienots stils un krāsu salikums.

Domājiet par mēbeļu funkcionalitāti

Domājot par jaunu mēbeļu iegādi, nereti varam iekrist kārdinājumā un izvēlēties tās nedaudz neapdomīgi, par galveno faktoru izvēlē liekot mēbeļu dizainu. Reizēm mēbeļu vizuālā prezentācija var būt daudzsološa, tomēr mānīga.

Lai izvairītos no neveiksmīgas jaunu mēbeļu izvēles, noteikti apsveriet to funkcionalitāti. Iegādājoties plauktus vai kumodes, pārliecinieties, ka tajās ietilps visas Jums nepieciešamās lietas. Ja plānojat iegādāties dīvānu, aprēķiniet tā izmērus, lai tajā ērti varētu atpūsties kopā ar ģimeni.

Ja bieži uzņemat viesus, iespējams, apsvērsiet mīksto mēbeļu komplekta vai stūra dīvāna iegādi. Arī šajā izvēlē ievērojiet piesardzību. Atcerieties, ka dīvāns nebūs vienīgā mēbele, kura atradīsies jūsu viesistabā, tāpēc neizvēlaties dīvānu, kas būs tik masīvs, ka pārblīvēs visu telpu.

Domājiet par mēbeļu materiālu

Vēl viens nozīmīgs faktors mēbeļu iegādē, ir to izejmateriāls. Speciālisti iesaka iegādāties mēbeles, kuras ražotas no ekoloģiski tīriem materiāliem, piemēram, koka, saplākšņa vai vatīna. Ekoloģisku izejmateriālu mēbeles nodrošinās jūs pret iespējamu alerģiju rašanos.

Ņemiet vērā arī materiāla kopjamību. Stikla galds var lieliski iederēties un izskatīties Jūsu viesistabā, tomēr, ja mājās ir mazi bērni, ņemiet vērā, ka šādai mēbelei laika gaitā var būt nepieciešama papildu tīrīšana. Tas pats attiecas uz mīkstajām mēbelēm. Ādas dīvānus būs vieglāk iztīrīt no ikdienas traipiem, kamēr auduma dīvānus - nedaudz sarežģītāk.

Aizvien aktuālākas kļūst mēbeles, kurās parādās dažādas netradicionālas materiālu kombinācijas. Interesants risinājums ir koks un stikls vai saplāksnis un stikls. Šādu materiālu kombināciju varat sastapt arī iepērkoties interneta veikalā 220.lv. Šeit atradīsiet koka un stikla, kā arī saplākšņa un stikla vitrīnas, skapjus un sekcijas, kā arī citas mēbeles.