Video: Labklājības ministre konferencē Ungārijā "paspīd" ar angļu valodas zināšanām

Apollo.lv
Video: Labklājības ministre konferencē Ungārijā "paspīd" ar angļu valodas zināšanām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 37
Labklājības ministre Ramona Petraviča
Labklājības ministre Ramona Petraviča Foto: Edijs Pālens/LETA

Ir lietas, kas vairāk nekā desmit gadu laikā nemainās - latviešu politiķu lauzītā angļu valoda. Ar runām ārvalstīs "paspīdējuši" gan Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis, gan tagad arī labklājības ministre Ramona Petraviča.

Bijušā Latvijas finanšu ministra Ata Slaktera intervijā "Bloomberg" izteiktā frāze "nasing spešal" ir kļuvusi teju par daļu no mūsdienu latviešu folkloras.

Petraviča 5. septembrī uzstājās Budapeštas Demogrāfijas forumā, kurā neilgi pirms tam runu teica Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns. Runātāju vidū bija arī Čehijas premjers Andrejs Babišs un Serbijas prezidents Aleksandars Vučičs.

Video no Petravičas runas konferencē dzirdams, kā ministre monotoni, lauzītā angļu valodā un ar neatbilstošām pauzēm nolasa sakāmo, dažkārt ar grūtībām izrunājot vārdus.

Video: Ramona Petraviča konferencē Ungārijā

Angļu valodas nezināšanas problēma turpināja vajāt Latvijas valstsvīrus arī vēlāk. 2011. gadā toreizējais Latvijas prezidents Andris Bērziņš izpelnījās nopēlumu par uzrunu ANO Ģenerālās Asamblejas 66. sesijas atklāšanā, jo monotoni lasīja no lapas, nepareizi izrunājot vārdus un vairākas reizes pārsakoties.

Video: Andris Bērziņš uzrunā ANO

Savukārt 2017. gadā Bērziņa pēctecis amatā Raimonds Vējonis līdzīgi izcēlās ANO Ģenerālās Asamblejas vispārējās debatēs, kur valsti pārstāvēja lauzītā angļu valodā un ar grūtībām izrunājot sarežģītākos vārdus.

Video: Raimonds Vējonis ANO debatēs

Vējonim vislielākās problēmas sagādāja vārda multilateralism izrunāšana. Tas ir diplomātisks jēdziens, ar ko apzīmē sadarbību starp vairākām valstīm.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu