Lielbritānijas parlaments noraida Džonsona piedāvāto "Brexit" grafiku

Papildināts
LETA
Lielbritānijas parlaments noraida Džonsona piedāvāto "Brexit" grafiku
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Boriss Džonsons.
Boriss Džonsons. Foto: AFP / Scanpix

Lielbritānijas parlamenta deputāti otrdienas, 22. oktobra, vakarā noraidījis premjerministra Borisa Džonsona ierosināto trīs dienu grafiku "Brexit" vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam.

Pārstāvju palāta noraidīja Džonsona grafiku ar 322 balsīm pret 308. Šis parlamenta lēmums var izjaukt Džonsona ieceri īstenot breksitu līdz 31.oktobrim.

Parlamentā šodien notika divi balsojumi. Pirmajā balsojumā deputāti deva savu sākotnējo atbalstu breksita vienošanās likumprojektam, bet otrajā balsojumā noraidīja Džonsona grafiku, kas būtu devis deputātiem tikai trīs dienas laika šī likumprojekta izskatīšanai un apstiprināšanai.

» Parlamenta spīkers bloķē atkārtoto balsojumu par "Brexit" vienošanos

Džonsons iepriekš šodien solīja, ka atsauks breksita vienošanās likumprojektu un izsludināt pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja deputāti noraidīs viņa ierosināto grafiku.

Pēc balsojuma Džonsons paziņoja, ka iepauzēs breksita vienošanās likumprojektu un konsultēsies ar Eiropas Savienības (ES) līderiem.

Premjerministrs sacīja deputātiem, ka ir vīlies par viņu lēmumu, bet uzsvēra, ka viņa politika nav mainījusies, proti, Lielbritānija izstāsies no ES mēneša beigās.

"Vienā veidā vai citā, mēs pametīsim ES ar šo vienošanos, kurai šī palāta tikko devusi savu piekrišanu," paziņoja Džonsons.

Opozīcijā esošās Lielbritānijas Leiboristu partijas līderis  Džeremijs Korbins sacīja, ka Džonsons pats radījis savas problēmas, bet piedāvāja sākt sarunas par saprātīgu grafiku breksita vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam.

Savukārt Skotu Nacionālās partijas (SNP) līderis Lielbritānijas parlamentā Īans Blekfords izteicās, ka Džonsonam šī ir vēl viena pazemojoša sakāve.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu