Džemmu Skulmi, atgriežoties mājās no slimnīcas, apraudzījis eksprezidents Valdis Zatlers

31. oktobra, vakarpusē ar ierakstu pēc palīdzības pie sabiedrības vērsās 94 gadus vecā gleznotāja Džemma Skulme. Pēc gūžas kaula operācijas Skulme atgriežas no slimnīcas mājās, lūdzot sabiedrības palīdzību. Tagad Skulmi apciemoja kāds īpašs viesis.

Sociālajos tīklos Skulmes profilā tika publicēta fotogrāfija, kurā redzams, ka pie viņas ciemos ieradies bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers

"Šodienas mīļā ciemiņa atnestā kūciņa," rakstīts pie fotogrāfijas. 

Atgādinām, ka pēc gūžas kaula operācijas Skulme atgriežas no slimnīcas mājās, līdz ar to ir nepieciešama profesionāla palīdzība - ģimene meklē medmāsu, sanitāri un fizioterapeiti. "Cilvēkam jābūt ar labiem nodomiem," portālam "Apollo" par vēlamo aprūpētāju norādīja gleznotājas mazdēls Jānis Skulme.

Gleznotājas mazdēls Jānis stāsta, ka ir vajadzīga pilna aprūpe: "Pēc pirmā kritiena viņu izoperēja un viņa varēja pastaigāt ar staigāšanas rāmi, bet pēc otrā kritiena un operācijas Džemmai ļoti grūti ir pat apsēsties un piecelties."

Skulme norāda, ka, iespējams, būtu vajadzīgi pat vairāki cilvēki, kas gribētu palīdzēt 94 gadus vecajai māksliniecei - gan māsiņa vai sanitāre, kas palīdzētu ikdienā, gan arī ergoterapeite vai fizioterapeite.

Pilnā vārdā Džemma Lija Skulme ir latviešu gleznotāja, viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Māksliniece veicinājusi Trešās atmodas kustību. Džemmai Skulmei ir nepārvērtējama loma 20. gadsimta otrās puses Latvijas mākslas attīstībā un sabiedriskajā dzīvē.

Redaktors iesaka