"Esam gatavi uz visu." Izraēlas armijas komandieris draud atsākt mērķtiecīgu kaujinieku līderu nogalināšanu

LETA
Palestīniešu kaujinieks Gazā.
Palestīniešu kaujinieks Gazā. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Nepieciešamības gadījumā Izraēla atjaunos mērķtiecīgu kaujinieku līderu nogalināšanu Gazas joslā, otrdien, 12. novembrī, paziņoja Izraēlas armijas komandieris ģenerālleitnants Avivs Kohavi.

"Mēs neesam ieinteresēti situācijas saasinājumā. Tomēr esam gatavi uz visu. Es atkārtoju, ka mūs neinteresē situācijas saasinājums. Tomēr esam gatavi jebkuram scenārijam. Ja būs nepieciešamība, mēs pat atgriezīsimies pie mērķtiecīgas nogalināšanas politikas," Kohavi sacīja preses konferencē Izraēlas Aizsardzības ministrijā Telavivā.

Izraēla un islāmistu grupējums "Hamas", kas valda Gazas joslā, pēc 2014. gada Gazas kara vienojās par neformālu pamieru.

Tomēr otrdien Gazas austrumos mērķētā Izraēlas gaisa triecienā nogalināts grupējuma "Islāma džihāds" komandieris, kurš nepieņēma neformālo vienošanos, kuras vidutājs bija Ēģipte. Reaģējot uz komandiera nogalināšanu, palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas atklājuši raķešu uguni pret Izraēlu.

Notikušais draud ar nopietnu vardarbības eskalāciju. Kopš 2008.gada starp Izraēlu un palestīniešu kaujiniekiem Gazas sektorā jau trīs reizes izcēlusies karadarbība.

Izraēlas armija jau paziņojusi, ka nosūtījusi uz pierobežu karavīrus un "ir gatava plaša mēroga uzbrukuma un aizsardzības scenārijiem".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu