Zviedrijas prokuratūra izbeidz izmeklēšanu izvarošanas lietā pret apsūdzēto Džūljenu Asanžu

Džūljens Asanžs

Zviedrijas prokuratūra otrdien paziņoja, ka pret tīmekļa projekta "WikiLeaks" dibinātāju Džūljenu Asanžu izbeidz izmeklēšanu par izvarošanu.

Zviedrijas prokuratūra 13. maijā atsāka izmeklēšanu pret Asanžu saistībā ar aizdomām par izvarošanu.

Jūnijā Zviedrijas tiesa noraidīja prokuratūras lūgumu izdot orderi Asanža apcietināšanai. Tiesa nolēma, ka prokuratūra var izvaicāt Asanžu, kad viņš būs izcietis 50 nedēļu cietumsodu Lielbritānijā.

Asanžs, kurš noliedz apsūdzības izvarošanā, septiņus gadus izvairījās no izdošanas Zviedrijai, patveroties Ekvadoras vēstniecībā Londonā.

Taču 11. aprīlī Asanžs tika izlikts no vēstniecības, un Lielbritānijas policija viņu aizturēja.

Lielbritānijas tiesa piesprieda viņam 50 nedēļu cietumsodu par atbrīvošanas nosacījumu pārkāpšanu 2012. gadā.

2017. gadā Zviedrijas prokuratūra nolēma izbeigt izmeklēšanu izvarošanas lietā, skaidrojot, ka izsmeltas visas iespējas tālākai izmeklēšanai, kamēr Asanžs uzturas Ekvadoras vēstniecībā.

Zviedrijā noilgums Asanža lietā par izvarošanu beigsies tikai 2020. gada augustā.

Zviedrijas prokuratūra lēmumu par izmeklēšanas atsākšanu pieņēma pēc lūguma, ko 11. aprīlī iesniedza advokāte, kas pārstāv sievieti, kura apsūdz Asanžu izvarošanā 2010. gadā.

Advokāte lūgumu iesniedza dienā, kad Asanžs tika izlikts no Ekvadoras vēstniecības.

ASV Asanžam izvirzītas apsūdzības par ASV pretspiegošanas likumu pārkāpumu saistībā ar 2010. gadā "WikiLeaks" publicētajiem tūkstošiem militāro un diplomātisko dokumentu.

Uz augšu