"Mēs kā maza valsts tādus jokus nevaram atļauties." Vaira Vīķe Freiberga neuzskata, ka 13. Saeima ir jāatlaiž (44)

LETA
Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga
Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga Foto: Ieva Leiniša/LETA

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13. Saeimas atlaišanai nav pamata.

Ja iepriekšējā Saeima šķiroties atstājusi kādas "dzeguzes olas", piemēram, likumdošanā, šī Saeima pie tā nav vainīga, aģentūrai LETA uzsvēra Vīķe-Freiberga.

Savukārt jautāta, vai budžeta pieņemšanas laikā Saeimas valdošā koalīcija ir pieļāvusi kādu kļūdu, un tādēļ budžets būtu atgriežams atkārtotai izskatīšanai, viņa uzsvēra, ka visām valsts iestādēm ir jāplāno savs darbs, tām ir jāturpina savi uzdevumi, jāmaksā algas saviem darbiniekiem.

"Viss tas pats, kas notiek ASV - kad bloķējas valdības [darbs], tam ir smagas sekas. Mēs kā maza valsts tādus jokus nevaram atļauties. Absolūti nē," teica bijusī Valsts prezidente. 

Jau ziņots, ka Centrālā vēlēšanu komisija novembrī nolēma parakstu vākšanai reģistrēt biedrības "Varu Latvijas tautai" un Centra partijas iniciatīvas par Saeimas atsaukšanu. Par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" patlaban parakstījušies vairāk nekā 30 000 cilvēku.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020. gada 14. novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits - 154 865 - tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek referendumam.

Savukārt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība nākamnedēļ, 28. novembrī, nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020. gada budžetu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu