Karaliska mīla mūža garumā. Karaliene Elizabete un princis Filips nosvinējuši 72. kāzu gadadienu (6)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Anglijas karaliene Elizabete un viņas vīrs, princis Filips.
Anglijas karaliene Elizabete un viņas vīrs, princis Filips. Foto: AFP/ Scanpix

Britu karaļnama vadošais pāris ir karalisko laulību rekordisti - pāris gredzenus mija 1947. gada 20. novembrī Vestminsteras abatijā. Tobrīd princesei Elizabetei bija 21 gads, savukārt viņas līgavainim - 26.

Foto: Reuters / Scanpix

Princis Filips Mauntbatens bija britu flotes virsnieks, kā arī Grieķijas un Dānijas karalisko ģimeņu princis, kura ģimenes kokā ir atrodamas arī karalienes Viktorijas un Krievijas imperatora Nikolaja I asinis.

Foto: AP / Scanpix

Karaliskais pāris pirmo reizi iepazinies 1934. gadā, kad abi karaļnama pārstāvji vēl bijuši pārāk jauni, lai runātu par kādām romantiskām jūtām. Otrā tikšanās bijusi laikā, kad karalienei Elizabetei bijuši 13 gadi gadi, savukārt Filipam - 18. Viņi tikušies Darmutas karaliskajā jūras flotes koledžā, kur arodu apguvis princis un mēļo, ka Elizabete esot uzreiz ieskatījusies pievilcīgajā un staltajā jauneklī. 

Foto: JONATHAN BRADY / AFP

Drīzumā Filips kļuvis par biežu viesi Bekingemas pilī. Lai arī meitenes vecāki neesot bijuši atbalstoši un uzskatījuši, ka puisis nav gana labs pretendents viņu meitas vīra lomai. Pati Elizabete gan bijusi citās domās un pēc vairākiem gadiem pārim tomēr izdevies pārliecināt princeses tēvu Georgu VI laulības tomēr atļaut.

Foto: AFP / Scanpix

Pirms kāzām nu jau Edinburgas hercogam Filipam nācies pieņemt anglikāņu ticību. Šādu pašu procedūru nācies veikt arī karalienes Elizabetes mazbērnu mātei Meganai Mārklai.

» Karaliene Elizabete II nākusi klajā ar kārtējo aizliegumu Meganai Mārklai

Filips atteicies no Grieķijas un Dānijas prinča tituliem un kļuvis par Lielbritānijas pavalstnieku. Karalis Georgs par to vīrietim piešķīris Edinburgas hercoga, Merionetes grāfa un Grinvičas barona titulus.

Foto: AFP / Scanpix

Pāris apprecējies samērā smagā politiskajā klimatā, tādēļ viņu kāzas bijušas karaliskajiem standartiem diezgan pieticīgas. Elizabete laulību tērpam audumu iegādājusies pati. Pašā laulību ceremonijā Elizabete uzstājusi uz to, ka vēlas teikt tradiconālo zvērestu, kurā sola būt uzticīga savam vīram, lai gan visi saprata, ka praksē topošajai karalienei pakļauts būs tieši Filips.

Foto: AP/Scanpix

Neskatoties uz grūtībām, karaļpāris ir novadījis samērā laimīgu laulības dzīvi, kurā dzimuši četri bērni - princis Čārlzs, galvenais troņmantinieks, kā arī princese Anna, princis Endrjū un princis Eduards.

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu