Protestējot pret, tās ieskatā, ilgo traģēdijas krimināllietas iztiesāšanu, biedrības "Zolitūde 21.11." pārstāvji šogad nerīkoja nelaimes piemiņas pasākumus, taču pulcējās pasākumā teritorijā, kur pirms sešiem gadiem lielveikals sabruka.
Traģēdijas piemiņas vietā gulst ziedi, bet tai pat laikā uz žoga, kas norobežo bijušā veikala teritoriju, izvietoti plakāti, līdzīgi tiem, kuri tika izmantoti, oktobrī protestējot pie Administratīvās apgabaltiesas nama. Uz plakātiem rakstīts, piemēram, "6gadi pagāja. Sprieduma nav! Nopietni???" un "Kad būs spriedums Zolitūdes lietā?".
Traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki traģēdijas piemiņas vietā novietojuši svecītes, vairāki atnākušie klusējot rokās tur lielizmēra foto ar traģēdijā bojāgājušajiem. Jumta iebrukšanas brīdi sanākušie pieminēja ar klusuma brīdi.
Notikuma vietā ieradušies arī ugunsdzēsēji, lai pieminētu mirušos biedrus.
No publiskām amatpersonām traģēdiju ieradušies pieminēt Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) un viņa vietniece Anna Vladova. Tāpat ieradies Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins, kā arī Valsts prezidenta padomnieks Jānis Pleps, novēroja aģentūra LETA.
Valsts prezidents pēc atgriešanās Rīgā traģēdijas upurus pieminēt gatavojas ap plkst.20.
Kā ziņots, 21. oktobrī pie tiesas ēkas Baldones ielā 1a norisinājās Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības "Zolitūde 21.11." rīkotā protesta akcija, kas organizēta, jo biedrība uzskata, ka ir vērojama tiesas procesa vilcināšana.
Savukārt Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa noliegusi atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Zolitūdes traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.
Tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa ceturtdien preses konferencē vērsa uzmanību, ka Zolitūdes traģēdijas lietā kopumā nav notikušas 20 tiesas sēdes. "Pirmšķietami šis skaitlis" liekas liels, taču tas ir aptuveni viens mēnesis, kad tiesa nav strādājusi ar šo lietu, sacīja Buliņa.
Viņa atgādināja par sasirgušo tiesnesi Dzintru Zemitāni. "Es pieļauju, ka sabiedrība saprot un apzinās, ka arī tiesnesis var slimot, un tiesnesim ir tiesības saņemt darba nespējas lapu, līdz ar to mēnesis jeb manis pieminētās 20 sēdes, skatoties uz to, cik raiti šī lieta gājusi uz priekšu, šajā situācijā līdz šim nav vērtējams kā ilgs periods. Ņemot vērā, ka tiesnese nevarēja atbildēt uz jautājumu, kad varēs atgriezties darbā, tiks pieņemts lēmums (par rezerves tiesneša nozīmēšanu)," norādīja Buliņa.
Tiesai gan kļuvis zināms, ka sasirgusī tiesnese, visticamāk, tuvākajā laikā neatgriezīsies darbā. Ja šāds apstāklis piepildīsies, tad Zemitāni varētu aizstāt ar rezerves tiesnesi, kas šajā gadījumā būtu tiesnese Anita Grāvīte. Tas nozīmē, ka lietas iztiesāšana turpināsies un tiks pabeigta jaunā tiesas sastāvā, proti, esot trīs tiesnešiem.
Savukārt viens no Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesnešiem Erlens Ernstons vērsa uzmanību, ka atbilstoši likumam "Par tiesu varu" ikvienai valsts iestādei, sabiedriskajai un politiskajai organizācijai, citām juridiskajām un privātajām personām ir pienākums respektēt un ievērot tiesu neatkarību un tiesnešu neaizskaramību, kā arī nav pieļaujama nekāda tiesas spriešanas ierobežošana, iespaidošana, ietekmēšana vai citāda prettiesiska iejaukšanās tiesas spriešanā neatkarīgi no tā kādā nolūkā un ar kādu ieganstu tas tiek darīts.