Mairim Briedim atņem WBO čempiona jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis (no kreisās) un poļu bokseris Kšištofs Glovackis

FOTO: Ieva Makare/LETA

Pasaules boksa organizācija (WBO) atņēmusi Latvijas bokserim Mairim Briedim pasaules čempiona jostu, vēsta WBO.

Briedis šovasar "Arēnā Rīga" trešajā raundā uzveica Polijas bokseri Kšištofu Glovacki un savā īpašumā ieguva WBO pasaules čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem).

Glovacka pārstāvji pēc šī dueļa sāka juridisku cīņu, pieprasot Brieža diskvalifikāciju un arī rezultāta anulēšanu, jo Latvijas bokseris izdarīja sitienu pretiniekam ar elkoni pa seju, kas ringā nav atļauts.

WBO iepriekš paziņoja, ka Briedim ir 120 dienu laikā jāpiedāvā Glovackim iespēja revanšēties. Lai izpildītu šo nosacījumu, Briedim būtu jāatsakās no cīņas Pasaules boksa supersŗijas finālā pret kubieti Junieru Dortikosu.

8

Līdz ar to WBO pasaules čempiona josta tagad ir vakanta. Par to cīnīsies Glovackis un Lielbritānijas bokseris Lorenss Okolijs (Lawrence Okolie), kurš 14 cīņās (11 nokauti) ir nepārspēts.

Briedim gan būs iespēja cīnīties par Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu, kas patlaban pieder Latvijas boksera nākamajam pretiniekam - otram supersērijas finālistam Dortikosam.

Superērijas fināla norises vieta un laiks vēl nav oficiāli paziņots. Brieža menedžeris Raimonds Zeps iepriekš bija norādījis, ka cīņa varētu notikt janvāra beigās vai februāra sākumā Krievijā, Saūda Arābijā vai Latvijā.

Pašlaik 34 gadus vecais Briedis karjeras laikā izcīnījis 26 uzvaras (19 ar nokautu) un cietis 1 zaudējumu, kas tika piedzīvots pērn janvārī supersērijas pirmās sezonas pusfinālā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Savukārt 33 gadus vecais Dortikoss guvis 24 uzvaras (22 ar nokautu) un piedzīvojis 1 zaudējumu - pērn vasarā supersērijas pirmās sezonas pusfinālā pret krievu Muratu Gasijevu.