Sv, 25.09.2022.

Burovs: Ja piektdienas sēdē atkal nebūs kvoruma, tad šim sasaukumam tā būs pēdējā sēde

LETA
Burovs: Ja piektdienas sēdē atkal nebūs kvoruma, tad šim sasaukumam tā būs pēdējā sēde
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Oļegs Burovs
Oļegs Burovs Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ja piektdien, 29. novembrī paredzētajā Rīgas domes sēdē atkārtoti nebūs kvoruma, tad šim sasaukumam tā būs pēdējā domes sēde, ceturtdien žurnālistiem pēc atceltās domes sēdes pauda galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš norādīja, ka partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) frakcija nebaidās no ārkārtas vēlēšanām un ir tām gatava. Mērs piebilda, ka "labāk tā, nekā mocīties", jo priekšstats, ka frakcijas mērķis ir dabūt domes priekšsēdētāja amatu un "sagaidīt savu portretu portretu zālē" esot maldīgs.

Mērs uzsvēra, ka ir gatavs strādāt rīdzinieku labā, "bet ne tādā veidā un ne ar tādiem partneriem".

Kā ziņots, deputātu bloka "Rīgai!" pārstāvjiem, domniecei Baibai Brokai un "Saskaņas" frakcijai neierodoties Rātsnamā, atcelta ceturtdienas vakarā paredzētā Rīgas domes sēde, kurā bija plānots uzticības balsojums Rīgas domes priekšsēdētājam.

Sēžu zālē atradās Neatkarīgo deputātu frakcijas domnieki, kā arī opozīcijas deputāti, taču tā kā viņi nereģistrējās dalībai sēdē, kvorums netika nodrošināts. Kopumā dalībai sēdē reģistrējās tikai 10 domnieki.

Saskaņā ar likumu, nākamā sēde jāsasauc 24 stundu laikā. Tā notiks rīt plkst.13.

Šī ir pirmā Rīgas domes sēde, kura nav notikusi kvoruma trūkuma dēļ. Kā aģentūrai LETA skaidroja domē, ja arī rītdienas ārkārtas sēde nenotiks kvoruma trūkuma dēļ, pašvaldībai par to būs jāinformē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, kurš tad būs tiesīgs izlemt - sasaukt vēl vienu sēdi vai arī uzreiz sākt atlaišanas procedūru.

Šovakar domniekiem darba kārtībā bija iekļauts jautājums arī par jauna vicemēra izraudzīšanos, par jauna pārstāvja ievēlēšanu Rīgas brīvostas valdē, kā arī jautājums par atkritumu apsaimniekošanu regulējošajiem saistošajiem noteikumiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu