Bertānam atkal rezultatīvs sniegums, tomēr "Wizards" cieš zaudējumu

Dāvis Bertāns
Dāvis Bertāns Foto: AFP/SCANPIX

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns otrdien guva 21 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, pirmo reizi spēlējot Vašingtonas "Wizards" komandas starta pieciniekā.

"Wizards" savā laukumā ar rezultātu 120:127 (26:32, 28:36, 34:29, 32:30) zaudēja Orlando "Magic" komandai.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 40 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem, četrus no 12 tālmetieniem un visus trīs soda metienus.

Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja divus metienus, un divas reizes pārkāpa noteikumus.

"Wizards" ar Bertānu laukumā iemeta par trim punktiem mazāk nekā ielaida.

Bertāns pirmo reizi devās laukumā "Wizards" starta pieciniekā. Tāpat viņš pirmo reizi karjerā NBA spēlē laukumā pavadīja 40 minūtes, tādējādi labojot karjeras rekordu.

"Wizards" komandā rezultatīvākais ar 42 punktiem bija Bredlijs Bīls, kurš arī izcīnīja sešas bumbas zem groziem un veica četras rezultatīvas piespēles.

Vašingtonas labā vēl 20 punktus guva Aizeja Tomass, bet līgas debitants Rui Hačimura atzīmējās ar 15 punktiem.

"Magic" vienībā 31 punktu guva Evans Furnjē.

Šajā mačā nespēlēja "Wizards" vadošais centrs Tomass Braients, kurš pēdas traumas dēļ nevarēšot palīdzēt komandai trīs nedēļas.

Aizvadītajā spēlē Vašingtonai traumas dēļ nevarēja palīdzēt vēl viens garā gala spēlētājs Morics Vāgners.

Jāpiebilst, ka "Wizards" fārmklubā NBA G līgā jeb attīstības līgā spēlē latviešu centrs Anžejs Pasečņiks, līdz ar to viņš var saņemt izsaukumu uz galveno komandu.

"Wizards" ar sešām uzvarām 19 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē.

"Magic" ar deviņām uzvarām un 11 zaudējumiem ierindojas astotajā pozīcijā Austrumu konferences turnīra tabulā.