P 25.01.2021.

Populārā tūristu galamērķī Jaunzēlandē noticis vulkāna izvirdums. Pieci bojāgājušie
Papildināts

FOTO: SCH/Reuters/Scanpix

Tūristu iecienītajā Jaunzēlandes Vaita salā pirmdien noticis vulkāna izvirdums, kurā gājuši bojā pieci cilvēki un vairāki ievainoti, paziņojusi policija.

Policijas komisāra vietnieks Džons Tims sacīja, ka 18 cilvēki guvušu ievainojumus, tostarp vairākiem cilvēkiem konstatēti smagi apdegumi.

Viņš atklāja, ka joprojām nav zināms, kas noticis ar vismaz desmit cilvēkiem, kuri vēl arvien atrodas uz salas.

Situācija uz salas joprojām ir pārāk bīstama, lai turp varētu doties policija un glābēji.

Jaunzēlandes policija informēja, ka izvirduma laikā salā vai salas tuvumā atradušies aptuveni 50 cilvēki. Sākotnēji tika ziņots, ka to skaits mērāms ap simtu.

Valsts premjerministre Džasinda Ārderna sacīja, ka izvirduma laikā salā atradušās vairākas tūristu grupas, tostarp ārvalstu tūristi.

Uz salu tika nosūtīti helikopteri un laivas ar glābējiem.

FOTO: AP/Scanpix

Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāvis medijiem atklāja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama aptuveni 20 cilvēkiem.

"Tas bija diezgan eksplozīvs izvirdums," vietējai radio stacijai sacīja vulkanologs Breds Skots.

Jaunzēlandes varasiestādes izsludinājušas brīdinājumu par mērenu vulkāna izvirdumu Vaita salā, norādot, ka situācija vulkāna tuvumā ir bīstama.

Vaita sala ar tās aktīvo vulkānu atrodas 48 kilometrus no Ziemeļsalas, kas ir otra lielākā Jaunzēlandes sala. Vulkānu ik gadu apmeklē aptuveni 10 000 tūristu.

Aktuālākās ziņas