Filipīnu dienvidos 6,8 magnitūdu zemestrīce, vairāki cietušie

Zemestrīce Filipīnā.

FOTO: EPA/Reuters/Scanpix

Filipīnu dienvidus svētdien satricinājusi 6,8 magnitūdu stipra zemestrīce, nodarot postījumus ēkām un ievainojot cilvēkus.

Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts ziņoja, ka zemestrīce bijusi 6,9 magnitūdu stipra. Arī ASV Ģeoloģijas dienests sākotnēji vēstīja, ka zemestrīce bijusi 6,9 magnitūdu stipra, bet vēlāk precizēja datus, norādot, ka tā bijusi 6,8 magnitūdu spēcīga.

Zemestrīces epicentrs atradās 30 kilometru dziļumā aptuveni sešus kilometrus uz ziemeļrietumiem no Padadas, Mindanao salā, liecina Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūta sniegtā informācija.

ASV Ģeoloģijas dienests ziņoja, ka cunami draudi nepastāv.

Padadā zemestrīces laikā sagruvusi trīsstāvu ēka, kurā atradās pārtikas veikals. Pagaidām nav zināms, vai kāds cilvēks ir iesprostots drupās.

Policija ziņoja, ka slimnīcās nogādāti vismaz 24 cilvēki.

Vairākās pilsētās zemestrīces dēļ pārrauta elektroapgāde, piesardzības dēļ evakuētas slimnīcas un apturētas mācības skolās, lai pārbaudītu ēku drošību.

Mindanao sala oktobrī jau pārcieta trīs zemestrīces, kas visas bija spēcīgākas par sešām magnitūdām. Šajās zemestrīcēs dzīvību zaudēja vairāk nekā 20 cilvēki, vismaz 400 tika ievainoti un desmitiem tūkstošiem cilvēku uz laiku palika bez pajumtes.

Oktobrī lielākā daļa cilvēku, kas zaudēja dzīvību zemestrīcēs, tika nosisti, sabrūkot ēkām.

Aktuālākās ziņas