S 27.02.2021.

Krievijas varasiestādes identificējušas vīrieti, kurš sarīkoja apšaudi Maskavā pie FDD ēkas

Policija pie apšaudes vietas.

FOTO: EPA/Scanpix

Krievijas varasiestādes ir identificējušas vīrieti, kas ceturtdien sarīkoja apšaudi pie Federālā drošības dienesta (FDD) galvenās mītnes Maskavā, divus cilvēkus nogalinot un piecus ievainojot.

Izmeklēšanas komiteja apstiprināja mediju ziņoto, ka apšaudi sarīkoja 39 gadus vecais Jevgeņijs Manjurovs, kurš pats apšaudē tika nogalināts.

Kāds bijis viņa motīvs, izmeklēšanas komiteja neatklāja.

Mediji ziņoja, ka viņš strādājis par apsargu un dzīvojis Podoļskā, 40 kilometrus uz dienvidiem no Maskavas.

Ziņapmaiņas lietotnē "Telegram" vairākos kanālos publicēts nogalinātā uzbrucēja foto. Attēlā redzams bārdains vīrietis ar brillēm, viņa seja klāta asinīm.

Atsaucoties uz izmeklētājiem, mediji ziņoja, ka uzbrucēja arsenālā bijušas septiņas šautenes, kas viņa īpašumā atradušās legāli.

Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka apšaudē tika nogalināti divi FDD darbinieki un pieci cilvēki ievainoti, tostarp viens civiliedzīvotājs.

Uzbrucēja māte laikrakstam "Komsomoļskaja pravda" sacīja, ka viņš savulaik bijis apsargs, tomēr pēdējā laikā nav strādājis un dažkārt "runājis pa telefonu ar kaut kādiem arābiem". Sieviete gan atzina, ka angļu valodā notikušās sarunas nav sapratusi.

Manjurova kaimiņš telekanālam "Ren TV" raksturoja viņu kā labu puisi, mierīgu un labvēlīgi noskaņotu.

Strēlnieku kluba instruktors Oļegs Solovičs sacīja, ka Manjurovs piedalījies šaušanas sacensībās, bet šāvis ļoti slikti.

Solovičs stāstīja, ka ar Manjurovu bijis iespējams normāli parunāt, piebilstot, ka viņam ieroči piederējuši jau piecus gadus, kas nozīmē, "ka valsts viņam pilnībā uzticējusies".

Laikraksts "Kommersant" ziņoja, ka Manjurovs pēc darba zaudēšanas, kas notika pirms pāris mēnešiem, kļuvis viegli aizkaitināms un noslēgts.

Laikraksts izteica pieņēmumu, ka Manjurovs, iespējams, uzbrucis FDD, jo agrāk strādājis apsardzes firmās, kuras vadīja bijušies FDD aģenti.

Krievija šo uzbrukumu nav saistījusi ar terorismu un izmeklē to kā uzbrukumu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem.

Manjurovs apšaudi sarīkoja tieši pirms Krievijas drošības dienestu dienas, kas tiek atzīmēta 20. decembrī.

Uzbrukuma dienā Maskavas centrā Krievijas prezidents Vladimirs Putins rīkoja ikgadējo vairāku stundu preses konferenci.

Aktuālākās ziņas