Radzevičam aizdomas par pārkāpumiem, amatā ieceļot "Rīgas satiksmes" padomes vadītāju

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājs, pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs plāno vērsties prokuratūrā, lūdzot vērtēt, vai iepriekšējais kapitāldaļu turētājs nav pārkāpis amatpersonas pilnvaras, ieceļot amatā uzņēmuma padomes vadītāju Rolandu Klinci, to viņš atklāja intervijā Latvijas Radio.

Pēc viņa teiktā, juristi uzskata, ka varētu būt pārkāpta procedūra, ieceļot Klinci amatā uz pieciem gadiem. Labākajā gadījumā viņu drīkstētu iecelt uz pagaidu termiņu, izrietēja no Radzeviča sacītā.

"Prasīsim tiesisku novērtējumu prokuratūrai, vai nav amatpersonas pilnvaru pārsniegšana no iepriekšējā kapitāldaļu turētāja puses," norādīja Radzevičs.

Viņš arī atklāja, ka vēl nav saņēmis padomei lūgtos protokolus par "Rīgas satiksmes" valdes izvēli. Viņam arī esot zināms, ka notikusi protokola teksta uzlabošana un saskaņošana, kas, viņaprāt, būtu labvēlīga padomes priekšsēdētājam.

Šodien Radzevičs plāno tikties ar padomes locekļiem.

Kā ziņots, decembrī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, iepriekšējais "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins, kurš pārstāv Rīgas domes deputātu bloku "Rīgai!", negaidot daļēji nomainīja uzņēmuma padomi, no tās atstādinot vairākas personas.

Padomes locekļu daļēja nomaiņa esot veikta, jo Kleinam radušās šaubas par šo kandidātu izraudzīšanās procedūru.

3.decembrī par "Rīgas satiksmes" padomes jauno priekšsēdētāju tika ievēlēts Klincis.

Tomēr no 1.janvāra, līdz ar grozījumiem Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā, par visu Rīgas domes kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētāju kļuvis pašreizējais pilsētas izpilddirektors Radzevičs.

Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) iepriekš publiski pauda, ka neatbalsta iepriekšējā uzņēmuma kapitāldaļu turētāja - vicemēra Kleina - lēmumu veikt "Rīgas satiksmes" padomes locekļu nomaiņu. Burovs atzinis, ja Radzevičs nolemtu veikt izmaiņas uzņēmuma padomē, mērs paustu atbalstu šādām darbībām.

Tāpat vēstīts, ka Radzevičs prasījis "Rīgas satiksme" padomes skaidrojumus par jaunās valdes izvēli, jo "daudzām lietām nav radis izskaidrojumu".

"Rīgas satiksmes" padomē patlaban strādā Klincis,  Ernests Saulītis, Juris Švanders un kā pagaidu padomes locekle ir iecelta arī Natālija Moškeviča. Viņi amatus ieguva šī gada decembrī, kad jaunais Rīgas vicemērs Kleins daļēji nomainīja uzņēmuma padomi.

Jaunā padome 30.decembrī apstiprināja uzņēmuma valdi, un turpmāk tajā darbosies līdzšinējā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa, Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklis Jānis Golubevs, bijusī "Olainfarm" valdes locekle un "SEB banka" Baltijas kontu un maksājumu operāciju vadītāja Inga Krūkle, kā arī līdzšinējie "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes locekļi Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle.

Tieši Jakrina un Epaltes-Drulles iecelšana valdē sabiedrībā raisījusi diskusijas par viņu atbilstību "nevainojamas reputācijas kritērijam". LTV raidījums "de facto" iepriekš vēstīja, ka gan Epalte-Drulle, gan Jakrins reputācijas risku dēļ no "Rīgas satiksmes" valdes konkursa tika izslēgti jau pirmajā kārtā, taču Klinča vadītā padome šo procedūru pārskatīja un abas amatpersonas atkal iekļāva kandidātu sarakstā.

Aktuālākās ziņas