"Šis stils mums nav pieņemams." "Saskaņa" un bloks "Rīgai" uzstās uz Burova nomaiņu

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs piedalās Rīgas Tūrisma attīstības biroja rīkotajā domnīcā, kurā diskutē par iespējām attīstīt Rīgu kā reģiona darījumu tūrisma centru.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Partijas "Saskaņa" un deputātu bloka "Rīgai" Rīgas domes politiķi uzstās uz pašvaldības vadītāja Oļega Burova (GKR) nomaiņu.

Deputātu bloks un partijas "Saskaņa" domes frakcija vienojās aicināt koalīcijas partnerus - partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputātus - lemt par mēra nomaiņu, jo domnieki nespēj sastrādāties ar Burovu.

Galvenās nesaskaņas partneru vidū saistītas ar to, ka Burovs "vienpersoniski uzņēmies" koalīcijas vadību un lēmumu pieņemšanā nekonsultējas ar saviem partneriem.

"Saskaņa" un deputātu grupa "Rīgai" ir gatavi turpināt sadarbību ar GKR, paliekot koalīcijā.

Vadošie koalīcijas politiķi aģentūrai LETA atzina, ka Burovs ir "izcils profesionālis", tomēr viņam trūkstot politiskas pieredzes koalīcijas darba vadīšanā. Tādēļ politiķi aicinās GKR lemt par cita mēra izraudzīšanos.

Politiķiem neesot nozīmes, no kura koalīcijas politiskā bloka nāktu jaunais mērs.

"Izskatās, ka Burovs ir padevies un uzskata, ka dome ir atlaista, tāpēc viņš nodarbojas ar priekšvēlēšanu kampaņu, nevis domes vadīšanu," secinājis Kleins.

Viņš žurnālistiem šodien norādīja, ka deputātus neapmierina domes Pilsētas attīstības komitejas darbs, kas kvoruma trūkuma dēļ nevar veikt savu darbu.

Kleins atgādināja, ka par Burovu deputāti piekrita balsot ar nosacījumu, ka tiks īstenota virkne darbu, piemēram, dubultoti "māmiņu pabalsti", taču tas nākamā gada budžeta projektā neparādoties.

Tāpat netiekot veidota arī atsevišķa komisija, kas strādātu ar ģimenes politikas jautājumiem, kā arī netiek risināts jautājums par rindu uz bērnudārzu mazināšanu. Deputāti pārmet Burovam koalīcijas līguma nepildīšanu.

"Burovs uzskata, ka visi lēmumi var tikt pieņemti, nekonsultējoties ar partneriem. Šis stils mums nav pieņemams," teica Kleins, piebilstot, ka šādā stilā darbu turpināt nevarot.

Vladovas ieskatā Burovs ir izcils departamenta direktors un profesionālis, taču ar to nepietiekot, lai vadītu domi. "Varam konstatēt, ka pusgada laikā nav redzēts izcils vadības stils no Burova," secinājusi Vladova.

Viņa piekrita Kleinam, ka lēmumi domē tiek pieņemti vienpersoniski, kā arī reizēm tie esot nepārskatāmi.

Deputāte akcentēja, ka neesot saprotams, kāpēc vēl decembrī Burovs esot brīdinājis par sarežģītu budžetu un nepieciešamību pārskatīt dažādas pašvaldības programmas, taču tagad mērs saka, ka budžets būšot labs.

"Patlaban daudzi procesi tiek bremzēti - gan atkritumu jomā, gan arī saistībā ar Brasas tiltu," uzskaitījumu turpināja Vladova.

Vladova pastāstīja, ka ir pieprasīta domes ārkārtas sēdes sasaukšana, lai lemtu par Burova atstādināšanu no amata.

"Jūs nekad neesat redzējuši domstarpības starp [bijušo vicemēru Andri] Ameriku (GKR) un [bijušo pilsētas mēru Nilu] Ušakovu, jo tā bija gudra politika. Taču tagad viss ir kā atklāta grāmata, jo Burovs grib parādīt, ka viņš ir viens un lēmumus pieņem viņš viens," teica deputāts Mihails Kameņeckis (S).

Kā ziņots, pēdējo dienu laikā kārtējo reizi sašķobījusies Rīgas domes koalīcijas stabilitāte. Galvenais iemesls esot nespēja vienoties par koalīcijas līgumā iekļauto punktu un principu izpildi.

Proti, koalīcijas līgums paredzējis, ka katram partnerim ir savas atbildības sfēras. Kā noskaidroja aģentūra LETA, esot arī norunāts, ka katra partnera pārziņā ir izvēlēties - kurš konkrētās sfēras iestādi vadīs.

Piemēram, domnieki esot vienojušies, ka Pilsētas attīstības departaments būs deputātu bloka "Rīgai!" pārziņā. Tieši par šī departamenta direktora pienākumu izpildītāju pirms pāris nedēļām tika iecelts Emīls Jakrins, par kura saistību ar deputātu bloku tiek runāts jau ilgstoši. Tomēr Burovs pēc atgriešanās no atvaļinājuma Jakrinu no amata atstādināja. 

Tāpat arī bloku pārstāvošais vicemērs Druvis Kleins bija veicis izmaiņas SIA "Rīgas satiksme" padomē, no padomes priekšsēdētāja amata atstādinot Normundu Narvaišu, bet jaunais kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs (GKR) Narvaišu atjaunojis padomes sastāvā.

Līdz ar Radzeviča kļūšanu par kapitāldaļu turētāju, būtībā visas domes kapitālsabiedrības ir GKR aizgādnībā.

Pats Burovs gan vēl vakar aģentūrai LETA sacīja, ka nekādas nesaskaņas koalīcijas starpā neesot.

Rīgas domes koalīciju patlaban veido "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai" un deputātu bloks "Rīgai!", kā arī domniece Baiba Broka. Kopumā koalīcijai ir 32 balsis.

Aktuālākās ziņas