Teherāna apstrīd pieņēmumus, ka Ukrainas lidmašīna notriekta ar Irānas raķeti

LETA
Teherāna apstrīd pieņēmumus, ka Ukrainas lidmašīna notriekta ar Irānas raķeti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: WARREN TODA / EPA

Irāna ceturtdien, 9. janvārī, apstrīdēja vairāku valstu izteiktos pieņēmumus, ka Ukrainas pasažieru lidmašīna trešdien, 8. janvārī, pie Teherānas kļūdaini notriekta ar Irānas raķeti, un nosauca tos par "apšaubāmiem scenārijiem".

Irānas valdība savā paziņojumā aicināja Kanādu dalīties ar informāciju pēc Kanādas premjerministra Džastina Trudo teiktā, ka "izlūkošanas dati no daudziem avotiem" "rāda, ka lidmašīna notriekta ar Irānas "zeme-gaiss" raķeti"", bet "tas varētu būt noticis netīšām".

Irānas Ārlietu ministrija arī uzaicināja šīs lidmašīnas būvnieku "Boeing" "piedalīties" Irānas veiktā katastrofas izmeklēšanā. 

Arī Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņoja, ka ir "informācijas daudzums" par to, ka Ukrainas lidmašīna notriekta ar Irānas "zeme-gaiss" raķeti un ka "tas var būt noticis nejauši".

ASV arvien vairāk sliecas uzskatīt, ka Irāna kļūdas pēc trešdien pie Teherānas notriekusi Ukrainas pasažieru lidmašīnu, medijiem apliecinājušas vairākas ASV amatpersonas.

Kā vēsta žurnāls "Newsweek", Pentagona, ASV izlūkdienesta un Irākas izlūkdienesta amatpersonas uzskata, ka lidmašīna notriekta ar Krievijā ražotu raķeti "Tor".

ASV Nacionālā transporta drošības pārvalde (NTSB) ceturtdien paziņoja, ka tā piedalīsies Ukrainas lidmašīnas katastrofas izmeklēšanā un ir izraudzījusies "akreditētu pārstāvi" šai izmeklēšanai. 

Lidmašīna nogāzās dažas stundas pēc Irānas raķešu trieciena ASV bāzēm Irākā, kas bija sarīkots, atbildot uz pagājušās piektdienas ASV gaisa spēku triecienu Irākā, kurā tika nogalināts Irānas ģenerālis un vēl deviņi cilvēki.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu