S 16.01.2021.

Apstiprināta noslēpumainā Ķīnas vīrusa nodošana no cilvēka cilvēkam

Palāta. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Ķīnā ir apstiprināts, ka jaunais noslēpumainais koronavīruss var tikt nodots no cilvēka cilvēkam, un tas palielina šī vīrusa straujākas un plašākas izplatīšanās iespējamību, pirmdien, 21. janvārī, paziņoja Ķīnas valdības ekspertu komandas vadītājs Džuns Naņšaņs.

Džuns, kurš ir respiratoro slimību eksperts, sacīja, ka divi cilvēki Guandunas provincē Ķīnas dienvidos inficējušies ar šo vīrusu no ģimenes locekļiem. Arī dažiem medicīnas darbiniekiem šī vīrusa testi bijuši pozitīvi, ziņoja laikraksts "China Daily".

Ķīnas varas iestādes pirmdien paziņoja, ka apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 200. Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins aicināja valdību spert visus iespējamos soļus pret šīs slimības uzliesmojumu.

"Jaunā koronavīrusa [izraisītās] pneimonijas uzliesmojums Vuhaņā un citās vietās ir jāuztver nopietni," sacīja Sji savā pirmajā publiskajā paziņojumā par šo krīzi. "Partijas komitejām, [provinču] valdībām un attiecīgajiem departamentiem visos līmeņos ir jāstāda pirmajā vietā cilvēku dzīvība un veselība."

Pasaules veselības organizācija (WHO) Ženēvā paziņoja, ka tā trešdien sasauks Ārkārtas komitejas sanāksmi, lai noteiktu, vai šis uzliesmojums būtu pasludināms par globālu veselības krīzi.

Vīrusa izraisītā pneimonija izplatās laikā, kad Ķīnā sākas noslogotākais ceļošanas periods, miljoniem cilvēku dodoties ar vilcieniem un lidmašīnām pavadīt mēness kalendāra Jaunā gada brīvdienas. 

Tiek uzskatīts, ka uzliesmojums sācies decembra beigās Vuhaņas pilsētā un tā centrā bijis jūras velšu tirgus, kas 1. janvārī tika slēgts.

Vuhaņā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 198. Trīs no inficētajiem ir miruši.

Vairāki inficēšanās gadījumi pirmoreiz konstatēti arī citās Ķīnas pilsētās, tai skaitā pieci Pekinā un 14 Guandunas provincē. Septiņi iespējami inficēšanās gadījumi konstatēti citur valstī, tai skaitā Sičuaņas un Juņnaņas provincēs un Šanhajā.

Uzliesmojums ir radījis satraukumu, jo šis vīruss ir radniecīgs SARS (smagā akūtā respiratorā sindroma) izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja 349 cilvēku dzīvības kontinentālajā Ķīnā un vēl 299 - Honkongā.

Aktuālākās ziņas