C, 11.08.2022.

"Es esmu jums kā tēvs un jūs, acīmredzot, man esat meita." Tartu universitātē profesors vairākkārt seksuāli izmantojis ārvalstu studenti

Apollo.lv
"Es esmu jums kā tēvs un jūs, acīmredzot, man esat meita." Tartu universitātē profesors vairākkārt seksuāli izmantojis ārvalstu studenti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 8
Sieviete. Ilustratīvs attēls.
Sieviete. Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Universitāšu mācību spēki izmanto savu pārākumu, lai iesaistītos seksuālās attiecībās ar studentēm - ar šādiem gadījumiem saskārusies Tartu universitāte Igaunijā, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Madeleina Igaunijā ieradās no Viskonsinas, ASV, ieguvusi starptautisku stipendiju studijām Tartu. Studijas viņa sāka 2017. gadā un augstskolu absolvēja divus gadus vēlāk.

Tolaik viņa pat nenojauta, ka Igaunijā būs ne tikai studente, bet arī lieciniece uzmākšanās lietā, kurā būs iesaistīts viens no universitātes atzītākajiem mācībspēkiem. Madeleina ar profesoru iepazinās internetā.

"Es sacīju viņam, ka jūtos neērti, jo viņš ir profesors manā universitātē, taču viņš sacīja, ka tas nekas, un, ka vēlas tikai kādu, kurš palīdzētu arī viņam iedzīvoties Tartu.

Tā vietā viņš mani aicināja uz vakariņām, klāstot par savām profesionālajām problēmām, kas drīz vien pārauga stāstos par viņa romantiskajiem sakariem Universitātē un daudz kur citur," stāstīja Madeleina.

Profesors Tartu bija ieradies ar izcilu CV, un viņš spēja piesaistīt vērienīgas pētniecības dotācijas.

Madeleina nepiedalījās viņa lekcijās, taču bieži tika iesaukta kabinetā, dzirdēja piezīmes par apģērbu, piemēram, pārāk īsiem svārkiem, un turpināja saņemt provokatīvas balss ziņas. Piemēram, šādu:

"Mūsu attiecības ir pārtapušas par pilnīgi jaunu teritoriju, kurā es esmu jums kā tēvs, un jūs acīmredzot man esat meita, bet mums galu galā būs seksuālas attiecības."

Un vairākkārt tās arī bija.

Madeleina vēlāk skaidroja, ka uzreiz nav vērsusies pēc palīdzības, jo baidījusies no kultūras un valodas dažādībām, būdama svešiniece pilsētā, un tobrīd ir bijusi emocionāli un finansiāli sliktā situācijā.

Lietu šobrīd izmeklē universitātes īpaši izveidota komisija, tā kā pienākušas arī citas sūdzības, kurās apstiprinās arī studentu bailes atzīties par notikušo, lai nezaudētu vietu un stipendiju augstskolā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu