Foto ⟩ Igaunijā sāk būvēt 100 miljonu eiro vērtu datu centru

Plaanitav andmekeskus Harkus.

FOTO: Mcf Group

Igaunijas ārējās tirdzniecības un informācijas tehnoloģiju (IT) ministrs Kaimars Karu trešdien Saues pagastā pie Tallinas atklāja uzņēmuma "MCF Group" 100 miljonu eiro vērtā datu centra pirmās kārtas būvniecību.

"Lielākā datu centra Baltijas valstīs izveidošana Igaunijā liecina, ka investori tic Igaunijas IT spējām, tostarp kiberdrošības jomā. Lai gan investīcijas centra būvniecībā ir nozīmīgas, projekta potenciālā ietekme ir daudz plašāka - datu centra būvniecība nostiprinās mūsu pozīcijas reģionā un pavērs jaunas iespējas starptautiskajā konkurencē," sacīja Karu.

Savukārt "MCF Group" vadītājs Igaunijā Kerts Everts norādīja, ka datu centra svarīgākie  klienti būs IT, telekomunikāciju un finanšu jomas uzņēmumi,

"Datu centrs var tikt salīdzināts ar banku - banka glabā naudu, bet mēs glabājam datus," teica Everts.

Lai nodrošīnātu datu centra enerģētisko drošību, tas atradīsies pie elektrības apakšstas un būs arī savienots ar kabeli "Estlink". Datu centram būs arī dīzeļģeneratori ar 200 000 litru degvielas rezervi.

Pirmo kārtu - trīs stāvu ēku ar telpu kopējo platību 14 500 kvadrātmetru, paredzēts pabeigt nākamā gada pirmajā ceturksnī. Tajā būs iespējams izvietots 45 000 serverus, bet visās trīs kārtās kopā - 135 000 serverus.

"MCF Group" pieder Igaunijas un Somijas investoriem.

FOTO: MCF Group Estonia

Uz augšu