Sv, 25.09.2022.

Zināms "Saskaņas" līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, sarakstā būs arī bijušie JKP un GKR biedri

Papildināts
LETA
Zināms "Saskaņas" līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, sarakstā būs arī bijušie JKP un GKR biedri
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 9
Partijas "Saskaņa" valdes sēde, kurā tiek prezentēts partijas Rīgas pašvaldību vēlēšanu saraksta melnraksts.
Partijas "Saskaņa" valdes sēde, kurā tiek prezentēts partijas Rīgas pašvaldību vēlēšanu saraksta melnraksts. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Partijas "Saskaņa" līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Konstantīns Čekušins. No politiskā spēka saraksta startēs arī bijušais pašvaldības Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins un no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgtie domnieki Druvis Kleins un Imants Keišs, 

Aģentūras LETA rīcībā esošais partijas izveidotais saraksts startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās liecina, ka "Saskaņa" vēlēšanām plāno pieteikt 63 deputātu amatu kandidātus.

Par saraksta pirmo numuru izvēlēts krievu skolu aizstāvis Vjačelsavs Čekušins. Saraksta otrajā pozīcijā ir bijusī Rīgas vicemēre Anna Vladova, savukārt trešajā pozīcijā ir kādreizējais Saeimas deputāts, no amata atlaistais Rīgas Zooloģiskā dārza valdes loceklis Andris Morozovs.

Vēlēšanās "Saskaņas" sarakstā startēs arī no partijas "Gods kalpot Rīgai" aizgājušie politiķi Vjačeslavs Stepaņenko, Eiženija Aldermane, Andrejs Kameņeckis, Igors Solomatins. Aģentūra LETA noskaidroja, ka no GKR aizgājusī domniece Irina Vinnika vēlēšanās nolēmusi nepiedalīties.

Vēlēšanās startēs arī līdzšinējie Rīgas domes deputāti Mihails Kameņeckis, Sandris Bergmanis, Andrejs Kozlovs, Vadims Faļkovs, Artūrs Hroļenko, Maksims Tolstojs, Igors Solovjovs, Viktors Paškovs, Jānis Ločmelis, Igors Kuzmuks, kā arī Vladimirs Frolovs un Olga Veidiņa. Sarakstu papildinās arī Latvijas Sociālistiskās partijas biedri Raimonds Rubiks, Irina Belokurova, Antons Klindžāns un Vladimirs Ivanovs.

Starp deputātu kandidātiem ir arī bijušais pašvaldības Satiksmes departamenta vadītājs un bijušais pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" valdes loceklis Emīls Jakrins. Viņš vēlēšanu sarakstā ieņem devīto pozīciju.

"Saskaņas" deputātu amata kandidātu vidū vēlēšanās būs arī no JKP par partijas iekšējo noteikumu pārkāpšanu izslēgtais bijušais galvaspilsētas vicemērs Kleins un viņa kolēģis Keišs.

Vēlēšanu sarakstā ir arī kādreizējais Saeimas deputāts Romāns Mežeckis, kurš iepriekš darbojies partijā "No sirds Latvijai".

Sarakstā iekļauti arī reliģisko organizāciju pārstāvji. Vēlēšanās kopā ar "Saskaņu" startēs arī Latvijas Vecticībnieku biedrības vadītājs Illarions Ivanovs, Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzes padomes priekšsēdētājs Aleksandrs.

Līdzās minētajām personām vēlēšanās piedalīsies arī citi "Saskaņas" biedri un politiskā spēka jaunatnes organizācijas dalībnieki.

Čekušinu kā "Saskaņas" vēlēšanu saraksta pirmo numuru virzīja ilggadējais Rīgas mērs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S), un viņa priekšlikums partijas valdē šodien atbalstīts.

"Saskaņas" valdes sēdē šodien neizpalika arī bez augstiem toņiem. Partijas līderi žurnālistiem skaidroja, ka tas esot augstākās demokrātijas atspoguļojums, mēģinot diskusiju rezultātā nonākt pie labākā iespējamā saraksta ārkārtas vēlēšanām.

Urbanovičs uzskata, ka cilvēka, kurš iepriekš aktīvi strādājis ar mazākumtautību skolu jautājumiem, virzīšana par saraksta līderi nevarētu "aizbiedēt" latviešu vēlētāju.

"Viņam līdzinās jaunieši-intelektuāļi no spēles "Kas? Kur? Kad?", ko viņš pats arī vada. Šajā organizācijā ir vairāk latviešu zēnu un meiteņu, un skolotāju. Viņš spēs uzrunāt cilvēkus no visām grupām," teica Urbanovičs.

Politiskā spēka domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzsvēra, ka "Saskaņai" ir ļoti paveicies, ka Čekušins ir piekritis kļūt par saraksta līderi, ņemot vērā to, ko partijas piedzīvojusi pēdējo mēnešu laikā.

"Divas vai trīs reizes Čekušinam jautāju, vai viņš apzinās, cik daudz viņam, viņa ģimenei, tuvajiem cilvēkiem vajadzēs pārdzīvot un iznest. Viņš teica, ka ir gatavs," sarunu atstāstīja Ušakovs.

Čekušins skaidroja, ka viens no mērķiem pilsētas vadībā būtu saglabāt Rīgā noteiktās sociālās programmas, kā arī jāturpina darīt tas, kas rīdziniekiem solīts vēl 2017.gadā, tostarp ielu un tiltu remontus.

Izvērstu partijas vēlēšanu programmu "Saskaņa" sola prezentēt tuvākajā laikā.

Čekušins no "Saskaņas" saraksta startēja 13. Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēts.

2018. gadā "Saskaņa" sociālo tīklu platformā "Facebook" rakstījusi, ka Čekušins ir mazākumtautību skolu vecāku foruma priekšsēdētājs. Viņš aktīvi iestājies pret bijušā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (JV) virzīto reformu par mācībām valsts valodā.

Pirms starta 13. Saeimas vēlēšanās kopā ar "Saskaņu" Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību. Čekušins bijis arī Konsultatīvās padomes mazākumtautību izglītības jautājumos loceklis.

"Saskaņa" vēlēšanām pieteiks sarakstu ar 63 deputātu kandidātiem.

Kā ziņots, Centrālā vēlēšanu komisija izsludinājusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, un tās notiks aprīļa pēdējā sestdienā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu