Olimpiskais čempions peldēšanā Suņs saņēmis ļoti bargu diskvalifikāciju

Jans Suņs

FOTO: AFP / Scanpix

Trīskārtējais olimpiskais čempions no Ķīnas Jans Suņs piektdien pēc Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmuma saņēma astoņu gadu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu neievērošanu.

Ķīnas peldēšanas zvaigznei Janam Suņam par dopinga parauga izšķaidīšanu ar āmuru draud līdz pat astoņu gadu diskvalifikācija, ja vien CAS viņu piektdien atzīs par vainīgu.

Starptautiskā Peldēšanas federācija (FINA) jau janvārī apstiprināja, ka Suņs vienu no dopinga provēm ir sasitis ar āmuru.

"Tas nav godīgi. Aizvien uzstāju, ka esmu nevainīgs," pēc CAS lēmuma piektdien teica titulētais peldētājs. "Noteikti apsūdzēšu šo lēmumu, lai cilvēki zina, kā ir patiesībā."

Ķīnas sociālajā vietnē "Weibo", kas tiek uzskatīta par "Twitter" līdzinieci, sportists vēlreiz atgādināja, ka 2018.gada septembrī viņa mājās ieradušies nekvalificēti antidopinga organizācijas personāla darbinieki.

"Par savu taisnību un tiesībām es cīnīšos līdz galam," rakstīja sportists.

Nožēlu par CAS pieņemto lēmumu pauda arī Ķīnas Peldēšanas asociācija (CSA).

"Personāls, kas ņēma Suņa proves, bija nekvalificēts un neprofesionāls. Atbalstām mūsu sportistu cīņā par godīgu spriedumu," teikts CSA paziņojumā.

Iepriekš FINA arī norādīja, ka sportista rīcība ir daļēji attaisnojuma, jo personāls, kas veica pārbaudi, nenodrošināja nepieciešamo instruktāžu, kā arī neievēroja citus protokola punktus. Līdz ar notikušo starpgadījumu abu pušu izpildījumā Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) šo lietu nodevu CAS.

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) nebija mierā ar FINA pausto nostāju un lūdza CAS piemērot sportistam divu līdz astoņu gadu diskvalifikāciju, kurš jau 2014.gadā izcieta sodu par neierašanos uz provju nodošanu.

Suņs Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja zeltu 200 metru brīvajā stilā, bet divas reizes garākā distancē bija otrais.