C, 21.09.2023.

Protestētāju kolonna Zemgalē radījusi pamatīgu sastrēgumu

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13
Iecavā notiek protesta akcija pret gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu.
Iecavā notiek protesta akcija pret gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu. Foto: Zane Bitere/LETA

Jelgavas novada pusē zemnieki, protestējot pret gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, uz autoceļiem izveidojuši pamatīgu sastrēgumu, novēroja aģentūra LETA.

Zemnieku transportlīdzekļi, kas sākuši ceļu Elejā, kavējuši satiksmi no Lietuvas puses. Nonākot Jelgavā, tehnika izmantoja Miera ielas apli, dodoties uz Jelgavas apvedceļu, kur pie degvielas uzpildes stacijas uz robežas ar Ozolnieku novadu plānota apgriešanās pretējā virzienā.

Lauksaimniekus atbalstīja arī Latvijas Zemnieku savienības vadītā Jelgavas novada dome, un Jelgavā kolonnu sagaidīja domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune.

Lauksaimniecības tehnikas sākumā brauc auto ar Jelgavas novada karogu. Starp protestētājiem ir arī kooperatīva "Latraps" transports, novēroja aģentūra LETA. Uz dažiem ekskavatoriem piestiprināti plakāti ar uzrakstu "Vienoti kopā".

Viens no plakātiem bija veltīts arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvim, bijušajam novada domniekam Madaram Lasmanim, kurš atbalsta novada pievienošanu pilsētai.

Daļa autovadītāju kolonnu mēģina apbraukt, radot arī avārijas situācijas ar pretī braucošajiem. Kolonnā nākas braukt arī Jelgavas sabiedriskajam transportam.

Aiz lauksaimniekiem izveidojusies gara auto rinda, un tajā lēni virzās arī vairāki desmiti kravas mašīnu gan ar Latvijas, gan ārzemju reģistrācijas numuriem. Sastrēgums izveidojies ne tikai Miera ielā, bet arī uz Lietuvas šosejas.

Jau ziņots, ka šodien vismaz 15 dažādās Latvijas vietās notiek smagās tehnikas protesta braucieni, kuru mērķis ir paust neapmierinātību par gaidāmo administratīvi teritoriālo pašvaldību reformu.

Vienlaikus arī pie Saeimas ir pieteikta protesta sapulce ar mērķi vērst parlamenta deputātu uzmanību uz administratīvi teritoriālās reformas riskiem un problēmām, rosinot to apturēt.

Šodien Saeima otrajā lasījumā sāk skatīt likumprojektu par administratīvi teritoriālo reformu, kas neapmierina vairākas pašvaldības, kuras neatbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieceri par novadu apvienošanu. Ministrijas piedāvājums paredz no 119 vietvarām izveidot 40.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu