Rinkēvičs aicina Latvijas valstspiederīgos, kas atrodas Āfrikā vai Āzijā pulcēties Stambulā, no kuras plānos repatriācijas reisu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Edgars Rinkēvičs
Edgars Rinkēvičs Foto: MINH HOANG / EPA

Latvijas valstspiederīgie, kuri vēlas atgriezties dzimtenē un patlaban atrodas Āfrikā vai Āzijā, tiek aicināti pulcēties Stambulā, Turcijā, žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

"Stambula ir tā vieta, kur mēs organizēsim pulcēšanos. Tas nenotiks rīt. Tam būs nepieciešamas vairākas dienas, jo cilvēkiem jādod laiks, lai, piemēram, no Vjetnamas, Indonēzijas vai Bali un citām valstīm tur sapulcētos," sacīja ministrs.

Rinkēvičs sacīja, ka tas varētu būt viens lidojums no Stambulas un solīja, ka tiklīdz būs pieejama pietiekami daudz informācija un dati, šis lidojums notiks.

Savukārt tos Latvijas valstspiederīgos, kas domā par atgriešanos un atrodas Ziemeļamerikā vai Dienvidamerikā, viņiem ir jānokļūst Eiropā, uzsvēra ministrs. "Viņiem jānokļūst Eiropā. Tā var būt Vācija, Lielbritānija, kāda no Skandināvijas valstīm, bet, lūdzu, nokļūstiet Eiropā," aicināja ministrs, norādot, ka tad arī kopā ar kolēģiem no Satiksmes ministrijas un "ariBaltic" centīsies saprast, kā organizēt repatriācijas lidojumus.

Tāpat ministrs norādīja, ka sākotnējā informācija liecina, ka pietiekams cilvēku skaits, lai tos atgrieztu atpakaļ dzimtenē, ir Tenerifē, Spānijā. "Es gribētu atturēties prognozēt, kad šie lidojumi varētu notikt, jo jānokārto vairākas formalitātes," uzsvēra Rinkēvičs.

Rinkēvičš sacīja, ka patlaban ir konstatētas pirmās Latvijas valstspiederīgo pulcēšanās vietas, saņemot datus gan no "airBaltic" tā saucamās repatriācijas anketas, gan no datiem, kas pieejami Konsulārā departamenta informatīvajā sistēmā.

"Mēs redzam, ka ir vismaz viena konkrēta vieta, kur ir pietiekami daudz resursu un iespējas sūtīt lidmašīnu. Taču esmu jau teicis un gribu atkārtot, ka mūsu pieeja šobrīd ir ļoti skaidra - atgādinu, šī ir ārkārtēja situācija un apstākļi mainās ik pa stundām," sacīja ārlietu ministrs, uzsverot, ka valstis ievieš jaunus, vai groza noteiktos ierobežojumus.

Rinkēvičs aicināja cilvēkus izmantot regulāros reisus, kamēr tas vēl ir iespējams, jo pusnaktī lidosta "Rīga" tiek slēgta, tāpat kā visa pārējā satiksme. Paralēli ministrija kopā ar partneriem sāk apkopot informāciju, lai saprastu, kur un kādos brīžos varētu sūtīt "airBaltic" lidmašīnas, vai kooperēties ar kādu citu valsti, lai nodrošinātu cilvēku atgriešanos Latvijā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu