Sv, 4.12.2022.

Rīgā tiesas priekšā stāsies romantisks afērists, kurš sievietēm ir parādā ap 150 000 eiro

LETA
Rīgā tiesas priekšā stāsies romantisks afērists, kurš sievietēm ir parādā ap 150 000 eiro
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: pexels.com

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst. 13 plāno skatīt krimināllietu pret vīrieti, kurš vairāku gadu garumā no interneta portālos iepazītām jaunām sievietēm izkrāpis aptuveni 150 000 eiro. 

Tiesas kalendārā ievietotā informācija liecina, ka lietā apsūdzēts Guntis Punkstiņš.

Jau ziņots, ka vīrietis apsūdzēts par krāpšanu un krāpšanu lielā apmērā no 14 cietušajām personām.

Apsūdzība liecina, ka vīrietis laikā no 2014.-2018. gadam dažādās iepazīšanās vietnēs iepazinās ar cietušajām. Apsūdzētais, iegūstot cietušo uzticību, lūdza aizdot viņam naudu, it kā nekustamā īpašuma iegādei, darījumu veikšanai, kā arī norādot citus iemeslus, kāpēc viņam nepieciešama nauda.

Būdamas maldinātas, cietušās ne tikai nodeva apsūdzētajam uzkrātos naudas līdzekļus, bet arī nodeva naudu, kuru bija saņēmušas no radiniekiem un dažādām kredītiestādēm.

Aizdoto naudu apsūdzētais cietušajām neatmaksāja.

Par minēto noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem.

Apsūdzētais dzimis 1983.gadā un iepriekš sodīts par huligānismu. Izmeklēšanā iegūta informācija liecina, ka vīrietis potenciālās upures bija atradis dažādos iepazīšanās portālos. Ņemot vērā viņa patīkamo izskatu un uzmanības apliecinājumus ziedu un dažādu dāvanu veidā, vīrietis jau pēc dažām tikšanās reizēm prata iemantot jauno sieviešu uzticību un labvēlību. 

Policija noskaidrojusi, ka daudzos gadījumos vīrietis bija slēpis savu identitāti, nosaucot citu vārdu. Arī stāsti par viņa nodarbošanos un citas detaļas atšķīrušās. Vienlaikus vīrietis sarakstījies un ticies pat ar piecām sievietēm, rūpīgi slēpjot savu paralēlo dzīvi.

Apsūdzētais iepriekš intervijā portālam jauns.lv noliedzis naudas izkrāpšanu.

Viņam bijuši aizdevumu līgumi, kuros ir rakstīts viņa vārds un uzvārds, kā arī otras puses vārds un uzvārds.

Apsūdzētais gan nenoliedz, ka ar daļu no personām iepazinies internetā, bet ne jau ar mērķi aizņemties naudu. "Tālāk - kā situācija ievirzījās, tā viņa ievirzījās. Neuzskatu, ka es būtu kādu apzināti centies krāpt," norādījis Punkstiņš.

Galvenais mērķis iepazīstoties ar sievietēm bija satikties, labi pavadīt laiku un "varbūt atrast nākamo sievu." Tāpat ir bijuši gadījumi, kuros cilvēki paši bez īpašas prasīšanas viņam piedāvāja aizdot naudu. Vienā gadījumā - par zemes realizāciju - viņam ar sievieti izveidojās romantiskas attiecības.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu