Pēc ceļojuma pašizolāciju ievēros Iecavas novada domes priekšsēdētājs

Iecava. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pēc atgriešanās no ārzemēm pašizolācijā divas nedēļas atradīsies Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK), aģentūra LETA uzzināja domē.

Šodien novadā sasaukta domes ārkārtas sēdē. Mačeks pēc atgriešanās no ārvalstīm 14 dienas atradīsies pašizolācijā savā dzīvesvietā, tāpēc deputāti lēma domes priekšsēdētāja prombūtnes laikā uzdot viņa pienākumus veikt priekšsēdētāja vietniekam Jurim Ludriķim (LRA).

Domē skaidroja, ka ārkārtējā situācijā pašvaldības administratīvajā teritorijā ir nepieciešama domes vadības klātbūtne, lai operatīvi nodrošinātu Ministru kabineta rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" izpildi un pārstāvētu pašvaldības administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Aktuālākās ziņas