Tiem, kuri sapņo par karalisku dzīvi. Cik maksā Latvijas pilis un muižas?

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Kurš gan nevēlētos kaut uz dienu iekāpt kāda karaļa, karalienes, muižkunga vai baroneses kurpēs? Latvijā pārdošanā ir gana daudz īpašumu, kur šo sapni var mēģināt īstenot!

Foto: city24.lv

Krimuldas muiža

Krimuldas muižas ēku komplekss ir viens no visskaistākajiem klasicisma perioda piemēriem Latvijā, ar vairāk nekā 17 arhitektūras un celtniecības struktūrām, kopējai platībai sasniedzot 20 000 m². 

Firstu Līvenu pils atrodas uz Siguldas un Krimuldas novada ziemeļaustrumu robežas, Gaujas nacionālajā parka teritorijā. Šī pils jaunajiem īpašniekiem izmaksās 2 950 000 eiro.

Foto: city24.lv

Aizupes muiža

Aizupes muiža ir unikāls klasicisma laikmeta arhitektūras ansamblis, kurā bez pils ēkas saglabājies arī viss Aizupes muižas saimniecības ēku komplekss - dzīvojamās mājas, lielās kūtis ar uzbrauktuvēm, spirta dedzinātava, ledus pagrabs un citas ēkas.

Aizupes muiža atrodas Vānes pagastā, Kandavas novadā, 106 km attālumā no Rīgas centra un 21 km attālumā no Kandavas. Šīs muižas cena ir 3 200 000 eiro. 

Foto: city24.lv

Vormsātes pils komplekss

Vormsātes pils kompleks ir izvietots vienā no ainaviskākajiem un skaistākajiem apvidiem Kurzemē. Administratīvi tas ietilpst Skrundas novadā, Nīkrāces pagastā, bet fizioģeogrāfiski atrodas starp Embūtes pauguraini un Ventas upes ieleju. 

Pils ēka ir daļēji rekonstruēta - ēkai ir nomainīts jumts, atjaunoti un nomainīti vairāki simti nesošo koka konstrukciju, uzstādīti jauni koka logi un ozolkoka durvis, atjaunotas kāpnes, visā pirmajā stāvā ierīkotas apsildāmās grīdas, daļēji ievilktas inženiertehniskās komunikācijas. Īpašuma teritoriju šķērso Kurzemes straujākā upe Šķērvelis, īpašumā teritorijā atrodas arī lielākais un vecākais ošu parks Baltijā. Arī šīs greznās ēkas cena nav no lētajām - 1 200 000 eiro.

Foto: city24.lv

Ziemupes Muiža

Ziemupes Muiža atrodas Ziemupē - nelielā apdzīvotā vietā Baltijas jūras krastā pusceļā no Liepājas uz Pāvilostu. Šīs vietas bagātība - vēl joprojām klusā, neskartā, skarbā, retiem augiem bagātā Ziemupes jūrmala.

Ziemupes Muiža nodrošina telpas pasākumiem, naktsmītnēm un atpūtai. Kompleksa stāvlaukumā vietas pietiks 25 automobiļiem un svinības iespējams sarīkot līdz pat 60 cilvēku lielai kompānijai. Ikdienā darbojas kā viesnīca ar komfortabliem 12 numuriņiem / guļvietām 40 cilvēkiem un 20 papildu guļvietām mansardā. Viesnīca piedāvā SPA zonu ar baseinu un pirti, pilnībā aprīkotu virtuvi ēdinātāju vajadzībām kā arī vietu pasākumu teltij. Muižas cena ir 500 000 eiro.

Foto: city24.lv

Višķu (Molu) muiža

Višķu muiža atrodas ainaviskā vietā Latgalē, Luknas ezera krastā. Līdz mūsdienām saglabājusies reorganizētā muižkunga māja. Saglabājies ir arī brīva plānojuma parks, kas veidots ap Muižkunga māju, kurā ir sastopamas ap 75 koku un krūmu sugas, dīķis, strūklaka.

Izvērtējot muižas atrašanās vietu, telpu platību, pieguļošās zemes paltību, parku un pašvaldības veidotos publiskos objektus, kā lietderīgs attīstības virziens būtu ārstnieciskās SPA viesnīcas, specializēta aprūpes centra izveide vai telpu iznomāšana pašvaldības/privātām vajadzībām. Cena - 90 000 eiro.

Foto: city24.lv

Padures muiža

Klasicisma pērle - Padures muiža ir vēsturiska ēka, kas celta 1838. gadā un līdz mūsdienām saglabājusies orģinālā veidolā ar lielu interjera un sākotnējo detaļu kolekciju. Kopš 2015. gada muižā notiek atjaunošanas darbi – ir restaurētas visas ieejas durvis, lielās zāles logi un krāsnis, salabotas ēkas konstrukcijas, atjaunota muižas virtuve. 

Pie muižas ir saglabājies pēc angļu ainavu parauga veidotais vēsturiskais parks ar liepu aleju. Muižā regulāri notiek dažādi kultūras pasākumi un tā tiek izīrēta viesiem. Ir izstrādāts skiču projekts viesnīcas izveidošanai. Muiža jaunajiem īpašniekiem izmaksās 250 000 eiro. 

Muižas atrašanās vieta ir 8 km līdz Kuldīgai, 150 km līdz Rīgai. 

Foto: city24.lv

Muiža Ropažu novadā

Bijušās muižas ēkas ar piemājas zemi Juglas upes krastā atrodas 5 km attālumā no Ropažu administratīvā centra  un sastāv no dzīvojamās ēkas, vairākām saimniecības ēkām ar un bez pagrabiem. 

Visām ēkām nepieciešama būvniecības darbu restaurācija. Saglabājusies muižas ainava ar senajiem kokiem un liepu aleja. Upes krasta josla 1,5km. Greznās ēkas cena - 200 000 eiro.  

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu