Anna Rozīte komentē ažiotāžu ap mācītāja Alekša Daumes neētiskajiem izteikumiem viņas šovā

Aleksis Daume un Anna Rozīte

FOTO: publicitātes

Līdzšinējais Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Saknes debesīs" vadītājs, mācītājs un izaugsmes treneris Aleksis Daume pēc neētiskiem izteikumiem attiecībā uz vides aktīvisti Grētu Tūnbergu Annas Rozītes šovā tika atlaists no amata. Nu par notikušo ar savu komentāru klajā nākusi pati Rozīte. 

Atgādinām, ka Daume nesen viesojās raidījumā “Tuvāk sev ar Annu Rozīti”, kur mācītājs pieskārās jautājumam par vides aktīvisti Grētu Tūnbergu. Viņš teica ka šad un tad viņš par šo meiteni "domājot ļaunas domas" un viņš uzskata, ka cilvēku ar tādiem uzskatiem vajagot vienkārši “nospārdīt”.

Vietnē "Instagram" savu komentāru ap sacelto ažiotāžu sniedza arī Rozīte:

"Pirmkārt, man žēl, ja kādu mūsu saruna ir aizskārusi vai sāpinājusi. Jo tāda nav raidījuma ideja.

Otrkārt, es neatbalstu un esmu pret jebkura veida vardarbību. Nevajag piedzejot to, kā nav.

19

Treškārt, esmu pateicīga Aleksim par laiku, ko viņš veltīja raidījuma filmēšanai un par dalīšanos ar savu pieredzi un zināšanām (kuras viņam netrūkst un par to var pārliecināties, ja noskatās visu raidījumu, ne tikai vienu fragmentu). Jā, man arī šķita ļoti skarbs Alekša izteikums. Kāpēc viņš izvēlējās tieši šādus vārdus, lai aprakstītu savu attieksmi pret konkrēto personu, es nezinu. Mēs neesam par to runājuši, bet es domāju, ka tie ir neveiksmīgi piemeklēti, tiešām ļoti asi vārdi, tomēr visticamāk, domāti pārnestā nozīmē un tas nav aicinājums un reālu fizisku vardarbību. Aicinu neuztvert visu tik burtiski.

Iespējams, man nevajadzēja aicināt Aleksi izteikties pēc tam, kad viņš teica “Man, iespējams, nevajag to ekrānu priekšā teikt”, man varbūt vajadzēja izgriezt šo kadru.. Iespējams.

19

Bet pēc kara visi gudri.

Un daudziem patīk minēt Bībeli šajā visā jezgā, tad nu to darīšu arī es. “Kas no jums ir bez grēka, tas lai pirmais met akmeni uz viņu!" Otro teikuma daļu Jūs jau darāt (jāpiemin, ka arī pārnestā nozīmē), bet pievērsiet uzmanību arī pirmajai, OK?" rakstīja Rozīte.

Pie ieraksta viņa bija aizliegusi komentēšanas iespēju, rakstot, ka nevēlas naida kurināšanu, turklāt, "Aleksim jau ir sanācis nest atbildību par saviem vārdiem."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anna Rozite ❤️ Prem Nirvana (@rozite) on

Pēc tam viņa dalījās ar vēl vienu attēlu, pie kura aprakstīja savas sajūtas par notiekošo:

"Gribu izteikt lielu pateicību visiem, kas man un Aleksim raksta atbalsta vārdus. Tas ļoti aizkustina, jo šajā jezgā droši vien ir viegli apjukt. Paldies Jums, ka spējat redzēt un just plašāk.

Viedokļu dažādībai ir jābūt. Es neloloju cerības, ka visi sajūsmināsies par to, ko daru. Un skaidrs ir tas, ka šādas situācijas noteikti norūda un stiprina.

19

Dievam vien zināms, kāpēc šim visam bija janotiek, bet es no sirds ticu, ka pēc laika būs redzami arī šī notikuma ieguvumi.

Veselību un saticību mums visiem šajā laikā!" 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anna Rozite ❤️ Prem Nirvana (@rozite) on

Jau ziņots, ka pēc Daumes izteikumiem producentu apvienība "HansaMedia" un Latvijas Televīzija lēma par A. Daumes atstādināšanu no raidījuma "Saknes debesīs" vadīšanas.

Raidījums "Saknes debesīs" katru svētdienu LTV1 ēterā aplūko filozofiskus jautājumus par garīgumu, ētiku un morāli.