Kad durvju attaisīšana nomāc ēstgribu. Kā tikt galā ar smakojošu ledusskapi?

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Tas ir piemeklējis visus - ataisot ledusskapi pretī vējo aromāts, kas nekādā veidā nerosina apetīti. Par to, kādēļ tā notiek un kā ar to tikt galā, vēsta portāls "Postimees".

Ja ledusskapī valda nepatīkams aromāts, šo smaku sevī var uzsūkt arī pārtika, kas, protams, ir nepatīkami. Tiesa, ne vienmēr ir vajadzība pēc ķīmiskiem līdzekļiem - nereti uzvarēt kaujā var ar vienkāršām metodēm.

Gatavu maltīti ievieto tam paredzētos traukos ar vāciņiem

Tie var būt gan no plastmasas, gan stikla. Kartona un papīra iepakojums ātri uzsūks apkārtējos aromātus, tāpēc labāk tādu neizmantot.

Mazgā ledusskapi ne retāk kā vienu reizi mēnesī. Ja tehnika ir izslēgta, durvīm jāpaliek vaļā, līdz plaukti kārtīgi izžūst, citādi radīsies netīkams mitruma aromāts.

Pārliecinies, lai, ledusskapja atkausēšanas brīdī viss ūdens kārtīgi tiek izvadīts, nevis kādā vietā uzkrājas, sastāvas un tad sāk smakot.

Pieņem ātrus lēmumus; ja nepatīkamais aromāts jau parādījies, tev palīdzēs:

  • Kafijas ievietošana ledusskapī - tā kalpo kā smaku absorbētājs, līdzīga alternatīva ir soda;
  • Izmazgā katru stūrīti, kurā uzkrājušās ēdienu atliekas – nepieciešams silts ziepjūdens, tad izskalošana ar tīru ūdeni un noslēgumā viss jāizslauka ar sausu dvieli;
  • Svarīgi izmazgāt arī vietas, pa kurām tiek novadīts kondensāts, noderēs vienkāršs ziepjūdens, ko var aizstāt arī ar stikla tīrāmajiem līdzekļiem.

Ja nelāgais aromāts joprojām valda pār ledusskapi, ir jāsaprot, vai kādā vietā nepamanīts nekrājas ūdens. Problēma jānovērš, kārtīgi jāizmazgā, un tad jau situācija būs atrisināta.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām