Dzērusi pusaudze Aizputē metusi ar pudelēm un pārsitusi galvu 13 gadus vecai meitenei (1)

LETA
Saplēsta stikla pudele. Ilustratīvs attēls.
Saplēsta stikla pudele. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Policijā sākusi administratīvo lietvedību par jaunietei nodarītiem miesas bojājumiem Aizputē, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Viņa stāstīja, ka šonedēļ VP saņemta informācija par to, ka Aizputē, kādā teritorijā divām meitenēm izcēlās konflikts, kā rezultātā jaunākajai no meitenēm, kurai ir 13 gadi, tika nodarīti miesas bojājumi - ar stikla pudelēm mests pa galvu un pārsists deguns un galva, līdz ar to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki pusaudzi nogādāja medicīnas iestādē, kur viņai tika uzliktas vairākas šuves.

Šeršņova uzsver, ka šo konfliktu vēl nepatīkamāku padara tas, ka no šīm sekām varēja izvairīties, taču apkārtējo vienaldzības vai apjukuma dēļ tas netika darīts. Apkārt atradās vairāki jaunieši, kuri, tā vietā, lai piezvanītu operatīvajiem dienestiem un ziņotu par redzēto, tādā veidā to pārtraucot, notiekošo filmēja un vēl pašlaik, dažas dienas pēc notikušā ar videomateriāliem dalās lietotnē "Whatsapp". 

Meitene, kura nodarīja cietušajai miesas bojājumus, ir divus gadus vecāka un jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība un tiks pieprasītas ekspertīzes no slimnīcas, lai noteiktu miesas bojājumu smaguma pakāpi un lemtu par kriminālprocesa uzsākšanu, sacīja policijas pārstāve. 

Šeršņova sacīja, ka personas tās dienas vakarpusē noskaidroja un sākotnējās darbības veica Aizputes novada pašvaldības policija. Veicot alkohola pārbaudi, konstatēts, ka jauniete, kura nodarīja meitenei miesas bojājumus, atradās 1,39 promiļu reibumā.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka pašlaik ir izsludināta ārkārtējā situācija valstī, kas liedz pulcēties vairāk kā diviem cilvēkiem, taču likumsargu rīcībā ir informācija, ka notikuma vietā atradās vismaz astoņas personas. 

Valsts policija aicina vecākus runāt ar saviem bērniem un izskaidrot, ka konflikti nav jārisina šādā veidā. Likumsargi pēc pieprasījuma vairākkārt ir devušies uz skolām runāt par dažādiem aktuāliem jautājumiem jauniešu vidū, taču jāuzsver - audzinošais darbs ir jāveic vecākiem, savukārt Valsts policija jau cīnās ar sekām, atzina Šeršņova. 

Tāpat acīmredzot jaunieši nesaprot, kādas sekas šī rīcība var atstāt uz viņu nākotni. Policijas pārstāve atgādina, ka jau no 11 gadu vecuma par izdarītajiem pārkāpumiem var piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, taču no 14 gadu vecuma iestājas administratīvā un kriminālatbildība.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu