Autovadītājs Iecavā pēc "diviem aliņiem pie šašlika" paliek bez tiesībām

Alkometrs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Svētdien, 19. aprīlī, Iecavas policisti aizturējuši vīrieti, kurš pie stūres bija sēdies divu promiļu reibumā. Pats dzērājšoferis gan attaisnojās, ka izdzēris vien divus aliņus, vēsta TV3 raidījums "Degpunktā".

Ap pusdeviņiem vakarā pašvaldības policistu uzmanību Iecavā piesaistīja kāds uz klusas ieliņas apturēts "Opel". Lai arī šoferis noteikumus nebija pārkāpis, kaut kas tomēr likuma sargiem šķita aizdomīgi, un viņi nolēma ar mašīnas vadītāju aprunāties.

"Piebraucot, lai pārliecinātos, vai ar vadītāju viss ir kārtībā, vadītājs teica, ka jā, bet viņa uzvedība likās nedaudz aizdomīga, jo runāja, klanot galvu, un mutē bija cigarete ar filtru uz priekšu," stāsta Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis.

Tā kā redzētais šķita aizdomīgi, inspektori pēc brīža nolēma atgriezties un pārliecināties, vai vadītājs nav dzēris, un lai atturētu no braukšanas. Taču šo plānu viņiem realizēt neizdevās, jo "Opel" pa to laiku jau bija devies ceļā. Auto tika panākts nākamajā krustojumā, kur policisti lūdza vadītāju apstāties. 

Aizdomas par reibumu kļuva aizvien spēcīgākas, tādēļ talkā ņemts alkometrs. "Opel" vadītājs apgalvoja, ka vakarā pie šašlika izdzēris divus alus, tomēr policistiem viņa teiktais likās visnotaļ apšaubāms. Pārbaudot alkohola koncentrāciju vadītāja izelpa, tika konstatēts vairāk nekā 2 promiļu reibums. 

Ar to gan viss nebeidzās, jo tad, kad mašīnas atslēgas un dokumenti jau bija pie policistiem, dzērājšoferis nolēma bēgt. Tālu gan netika un tika aizturēts. Nelīdzēja arī saucieni, ka viņu "močī". Tā svētdienas pasēdēšana ar šašliku kungam beidzās ar soda naudu un uz ilgu laiku zaudētu apliecību, kura, starp citu, paredzēja tiesības vadīt visu kategoriju automobiļus. 

"Vīrietim bija visas kategorijas smagā transporta vadīšanai. Līdz ar to pēc šā gadījuma viņam auto vadīšana kā profesionālim būs jāatliek," norādīja Gundars Dzenis.

Video: "Degpunktā" sižets