Fani sarosās! Šogad tiks publicēta jauna "Krēslas" sāgas grāmata

Apollo.lv
Foto: AP/Scanpix

Pasaulslavenās vampīrsāgas "Krēsla" autore Stefanija Meiere paziņojusi, ka publicēs grāmatu "Pusnakts saule" (Midnight Sun) 12 gadus pēc tam, kad manuskripta ideju bija atmetusi, vēsta laikraksts "The Guardian".

"Esmu ļoti patīkami satraukta beidzot paziņot, ka "Pusnakts saule" tiks publicēta 4. augustā," autore paziņoja iepriekš ierakstītā vēstījumā, ko pārraidīja raidījumā "Good Morning America". "Šobrīd ir traks laiks un es nebiju droša, ka ir īstais brīdis publicēt grāmatu, bet daži no jums ir tik ilgi gaidījuši, ka likās nepareizi jums likt gaidīt vēl."

Grāmatā tiks atstāstīts "Krēslas" sižets no vampīra Edvarda Kalena skatupunkta. Meiere manuskripta ideju bija atmetusi pēc tam, kad tas tika nopludināts internetā.

Apgāds "Little Brown" sacīja, ka grāmatā Meiere iedvesmojas "no klasiskā mīta par Aīdu un Persefoni", lai pa jaunam atklātu Edvarda un Bellas mīlasstāstu "episkā romānā par nemirstīgas mīlestības dziļo baudu un graujošajām sekām".

Kad "Pusnakts saules" manuskripts 2008. gadā tika nopludināts internetā, Meire sacīja, ka tās ir "milzīgs manu kā autores, nemaz neminot - kā cilvēka, tiesību pārkāpums". Daļu no tā viņa publicēja savā mājaslapā, bet projektu atlika uz nenoteiktu laiku.

2013. gadā viņa sacīja, ka par "Krēslas" tēliem vairs nerakstīs nekad.

"Krēslas" sāgas grāmatas tika ekranizētas piecās filmās, kuras kopā nopelnīja vairāk nekā trīs miljardus. Pēdējā sāgas grāmata tika publicēta 2008. gadā, savukārt pēdējā filma - 2012. gadā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu