KHL oficiāli nosauc aizvadītās sezonas rezultatīvākos spēlētājus

Vadims Šipačovs

FOTO: dynamo.ru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vadība pirmdien nosauca aizvadītās sezonas spīdekļus, Maskavas "Dinamo" spēlētāju Vadimu Šipačovu atzīstot par rezultatīvāko hokejistu, bet snaipera balvu ieguva Maskavas CSKA līderis Kirils Kaprizovs, vēstīts līgas mājaslapā.

Par pagājušās sezonas regulārā čempionāta uzvarētāju pasludināta CSKA vienība, kas tādējādi ieguva Viktora Tihonova vārdā nosaukto trofeju. 

Šīs pašas vienības rindās individuālo balvu par visvairāk gūtajiem vārtiem ieguva Kaprizovs, kurš bija precīzs 33 reizes.

Tikmēr par regulārā čempionāta rezultatīvāko spēlētāju tika nosaukts Mika Indraša bijušās komandas līderis Šipačovs, kurš 65 spēlēs atzīmējās ar 17 vārtiem un 48 rezultatīvām piespēlēm.

Šipačovs nenoliedza, ka šo balvu būtu pelnījuši arī viņa konkurents Kaprizovs, kā arī komandas biedrs Dimitrijs Jaškins.

"Protams, ka ir patīkami būt rezultatīvākajam spēlētājam regulārajā sezonā. Domāju, ka šo balvu pelnījuši bija arī Jaškins un Kaprizovs, neraugoties uz faktu, ka sezonas izskaņā viņi nedaudz iepalika," teica Šipačovs.

Vērtīgākā spēlētāja balvu jeb MVP ieguva Jaškins, bet par labāko ripu ķērāju tika nosaukts bijušais Rīgas "Dinamo" vārtsargs Timurs Biļalovs no Kazaņas "Ak Bars".

Jaškins - Šipačovs - Andrē Petešsons arī tika atzīti par līgas labāko trijnieku. Uzbrucējiem pretinieku vārtus kopumā izdevās iekarot 34 reizes.

Līgas labākā aizsarga balvu ieguva Jāņa Kalniņa komandas biedrs no Helsinku "Jokerit" Miko Lehtonens. Aizsargs regulārajā čempionātā 49 spēlēs guva 17 vārtus un pievienoja 32 rezultatīvas piespēles. 

Soms nākamsezon KHL čempionātā vairs nebūs redzams, jo pirms gaidāmās sezonas izdevās noslēgt līgumu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Toronto "Maple Leafs".

Uz Kazaņu aizceļoja arī līgas labākā jaunpienācēja balva, kas nosaukta Alekseja Čerepanova vārdā. To ieguva Artjoms Gaļimovs.

Visbeidzot ar balvu "Uzticība hokejam", kas nosaukta Sergeja Gimajeva vārdā, tika apsveikts Kaspara Daugaviņa nākamās sezonas komandas biedrs Aleksandrs Sjomins no Maskavas apgabala "Vitjaz".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka KHL 7.maijā paziņoja galīgo vietu sadalījumu 2019./2020.gada sezonā, ierindojot Rīgas "Dinamo" 23.vietā un nenosakot KHL čempionu un Gagarina kausa īpašnieku.

Uz augšu