Izmantoja 10 gadus vecās meitas uzticību. VP beidz izmeklēšanu lietā, kurā tēvs seksuāli izmantoja savu meitu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbībām – ģimenē tēvs seksuāli izmantojis savu mazgadīgo meitu. Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, vēsta VP.

Pagājušā gada jūlijā VP Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka kādā ģimenē seksuāli izmantota aptuveni 10 gadus veca meitene.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un noskaidrots, ka aizdomās turētais, meitenītes tēvs, izmantojot savas mazgadīgās meitas bezpalīdzības stāvokli, uzticību un savu autoritāti, veica seksuāla rakstura darbības nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar savas mazgadīgas meitas ķermeni. Šajā gadījumā informāciju par aizdomām, ka meitene ir seksuāli izmantota, VP sniedza ģimenei tuvs cilvēks.

VP norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri. Svarīgi ir reaģēt, taču jāatceras, ka ne visas pazīmes liecinās par seksuālu vardarbību.

VP šādi gadījumi un to atklāšana ir viena no noteiktajām prioritātēm un katrs gadījums tiek rūpīgi izmeklēts. Tāpat Valsts policija sadarbojas ar sociālo dienestu, bāriņtiesu un krīzes centru. Bērnu šādos gadījumos ievieto krīzes centrā uz rehabilitācijas laiku, kur ar viņu strādā psihologi. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar krimināllikumu, par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, kā arī ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.