"PNB bankas" klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti 94,5% no kopumā izmaksājamās summas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"PNB banka" ēka Brīvības bulvārī.
"PNB banka" ēka Brīvības bulvārī. Foto: Zane Bitere/LETA

Maksātnespējīgās "PNB bankas" klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti 255 miljoni eiro, kas veido 94,5% no kopumā izmaksājamās summas, aģentūrai LETA pavēstīja bankā "Citadele", kas veic garantēto noguldījumu izmaksas "PNB bankas" klientiem.

Bankas "Citadele" valdes loceklis Kaspars Jansons norādīja, ka garantētos līdzekļus 255 miljonu eiro apmērā saņēmuši 94,5% jeb aptuveni 44,5 tūkstoši "PNB bankas" noguldītāju. 

Tāpat viņš informēja, ka garantētajā atlīdzībā vēl jāizmaksā apmēram 15 miljoni eiro 15 tūkstošiem "PNB bankas" noguldītāju.

Janosons arī atzīmēja, ka, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, kas paredz atsevišķus drošības pasākumus un ceļošanas ierobežojumus, no 18.marta banka "Citadele" ir apturējusi pieteikumu pieņemšanu valsts garantēto atlīdzību izmaksai privātpersonām, kuras nav Latvijas rezidenti, kā arī juridiskām personām, kuru pārstāvji nav Latvijas rezidenti. No noguldītājiem, kas ir Latvijas rezidenti, pieteikumu pieņemšana notiek kā līdz šim.

Banka "Citadele" garantēto atlīdzību izmaksu "PNB bankas" klientiem sāka 2019. gada 22. augustā.

Jau vēstīts, ka Latvijas Noguldījumu garantiju sistēma paredz līdz 100 000 eiro garantēto atlīdzību katram noguldītājam. To izmaksā gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai. 

"PNB bankas" darbība tika apturēta 2019. gada 15. augustā, bet 12. septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja "PNB banku" par maksātnespējīgu.

"PNB bankas" darbība tika apturēta, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka (ECB) kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 2019. gada 15. augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

ECB kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu