VP pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbībām ar 14 gadīgu jaunieti

Valsts policija.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbībām ar 14 gadus jaunu meiteni. Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai, Valsts policija ziņo vietnē "Facebook".

Pagājušā gada maijā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka 2018. gada beigās kāda 14 gadīga jauniete uzsākusi attiecības ar pilngadīgu vīrieti, kurš ir 11 gadus vecāks par viņu pašu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka jauniete vairākus mēnešus satikās ar vīrieti un šo mēnešu laikā abu starpā bijušas seksuālas attiecības, kam jauniete labprātīgi piekritusi.

Valsts policija atgādina, ka, pat ja jaunietis piekrīt seksuālām attiecībām ar pieaugušo, tas saskaņā ar Krimināllikumu ir noziedzīgs nodarījums, par kuru ir paredzēts sods. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbības izdarīšanu fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, un to izdarījusi pilngadīga persona. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Uz augšu