Vasarīgi laikapstākļi vēl aizvien kavējas, taču jau tuvākajā laikā sinoptiķi sola, ka saule pie mums uzturēsies biežāk. Kurp doties baudīt labo laiku, ievērojot drošu distanci un pulcēšanās ierobežojumus, Latvijā? Portāls "Apollo" apkopojis vairākas satriecoši skaistas vietas, ko apskatīt, nešķērsojot valsts robežu.
Tirkīzzils ezers
Sociālajā tīklā "Instagram" pavisam nesen ar fotogrāfa un ceļotāja Egona Lāča gādību uzmanību izpelnījies kāds tirkīzzils ezers - Lāčkroga ezers.
Ezers ieguvis nosaukumu no Lāčkroga mājas nosaukuma, kas netālu stāv pamesta novārtā pie P20 šosejas, kas savieno Sabiles un Kuldīgas pilsētas.
Iespējams, ezers ir vistīrākais Baltijā, jo no tā var dzert ūdeni tāpat kā no Kanādas kalna ezeriem.
Ezers, kurš atgādina Latvijas kontūru
Salaiņa ezers, kurš atgādina Latvijas kontūru, atrodas Smiltenes novadā. Tiesa, Latvijā ir vēl viens Salaiņa ezers - Valkas novadā.
Leģendām apvīts ezers
Velnezers, kas saukts arī par Čertoku, atrodas Krāslavas rajona Šķeltovas pagastā. Ezera ūdenī nav liela ūdensaugu un ūdensdzīvnieku daudzveidība.
Ziemeļu forti Liepājā
Ziemeļu forti ir 20. gadsimta sākumā uzceltā Liepājas cietokšņa sastāvdaļa. Nocietinājumu sistēma apjoza visu pilsētu.
1908. gada novembrī Liepājas cietoksni likvidēja, jo atzina, ka tā celtniecība bijusi stratēģiska kļūda, vēsta "Liepāja Travel". Daļu lielgabalu demontēja un aizveda uz Kauņas cietoksni Lietuvā, daļu pārkausēja.
Artilērijas baterijas, pazemes būves un pulvera noliktavas mēģināja spridzināt, taču tas nedeva gaidīto rezultātu un tā cariskās Krievijas jaunākā un modernākā cietokšņa paliekas ir saglabājušās līdz mūsdienām.
Ziemeļu fortus vislabāk apskatīt no droša attāluma un to konstrukcijās nekāpt. Drupas var būt bīstamas.
Foto: Karostas Ziemeļu forti
800 gadus sens purvs
Lielais Ķemeru tīrelis atrodas Ķemeru nacionālajā parkā un ir populārākais tā apskates objekts. Tur iespējams iepazīt cilvēka neskartu augsto sūnu purvu.
Tā platība ir 5000 hektāri.
Purvs ir ap 8000 gadus sens. Īpašu ainaviskumu tam piešķir iegarenu ezeriņu jeb akaču labirints.
Foto: Ķemeru purvs
Noslēpumains mežs
Pokaiņu mežs - neparasts tūrisma objekts. Par to klīst arī dažādi brīnumaini nostāsti.
Pokaiņu mežs atrodas 13 kilometru attālumā no Dobeles. Šajā mežā iespējams apskatīt slavenos Pokaiņu akmeņu krāvumus, kas rada patiesi neparastu iespaidu.