Tiešraides arhīvs ⟩ Pie Saeimas rīko piketus pret novadu reformas izskatīšanas veidu

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: TVNET

Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvji šodien, 26. maijā, pie Saeimas no plkst. 14 līdz 15 pieteikuši divus piketus, kuros tiks pausta neapmierinātība par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) izskatīšanas veidu Saeimā galīgajā lasījumā.

Tiešraides arhīvs: Pie Saeimas rīko piketus pret novadu reformas izskatīšanas veidu

Kā aģentūru LETA informēja LZP pārstāve Līga Bulmeistere, piketa pieteicēji kategoriski iebilst arī par šāda vitāli svarīga jautājuma skatīšanu Saeimā attālinātā un, viņuprāt, "nepārbaudītā e-sistēmas režīmā".

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, šajā laikā pie Saeimas ir pieteikts viens pikets un viena sapulce ar kopumā 50 cilvēku piedalīšanos. Ja paredzēts, ka dalībnieki ievēros epidemioloģiskos un citus normatīvajos aktos noteiktos nosacījumus, tad nav pamata ierobežot šo pasākumu norisi un tie varēs notikt, skaidroja Rīgas domē.

Rīkotāji sola, ka protesta akcijas dalībnieki ievēros divu metru distancēšanās ierobežojumus vienam no otra un epidemiologu noteiktos drošības norādījumus.

Piketa pieteicēju ieskatā rupji pārkāpta demokrātija, jo ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu dēļ sabiedrības un pašvaldību iesaiste bijusi ļoti ierobežota, pauž LZP. Partijā norāda, ka krīzes laikā pašvaldības pārstāvji ir aizņemti ar to, ka paaugstinātas slodzes režīmā sniedz palīdzību saviem iedzīvotājiem.

"Priekšlikumu skatīšanas principi Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijā bija nedemokrātiski, pašvaldību iesaiste viedokļa paušanā ierobežota un formāla, bet saņemtie priekšlikumi lielākoties netika ņemti vērā," uzskata viens no piketa pieteicējiem un iepriekšējo protesta akciju pret ATR koordinators Pēteris Dimants (LZP).

Viņš akcentē, ka Latvijas nākotnei tik svarīgu lēmumu pieņemšana, viņaprāt, nepārbaudītā e-sistēmas vidē ir cilvēktiesību un demokrātijas normu rupjš pārkāpums, un "ciniska rīcība no valdošās koalīcijas puses pret Latvijas valsti un Latvijas tautu".

Arī LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars pauž viedokli, ka ārkārtējās situācijas aizsegā rīkot likumprojekta skatīšanu galīgajā lasījumā ir amorāli, jo ATR oponentiem tiekot liegta iespēja demokrātiskā ceļā paust savu neapmierinātību pie Saeimas. "Mēs nedrīkstam pulcēties vairāk kā 25, kaut klātienē ierastos ne mazāk kā 2500. Šī krīze parādīja ka tieši nelielie novadi visefektīvāk ārkārtas stāvokļa laikā spēj palīdzēt saviem ļaudīm, turpretim - Rīgā (kuru tagad vada valdības partijas (..) saviem iedzīvotājiem nesniedz nekādu palīdzību," pauda Tavars.

Partījā norāda, ka piketos plāno piedalīties Latvijas iedzīvotāji no Ikšķiles, Kandavas un citiem novadiem, kuri nav mierā ar "savas lokālās identitātes atņemšanu" un valdības iecerēto "dzīves līmeņa pasliktināšanu reģiona ļaudīm". "Šajās pašvaldībās ir darbos pierādīta pašpietiekamība, sava identitāte un kultūras saknes, tādēļ saprotama un atbalstāma vēlme iestāties par stipru novadu saglabāšanu, nevis to pievienošanu citiem, kļūstot par lielas administratīvās teritorijas piedēkli un nomali," uzsvērts LZP paziņojumā.

Kā ziņots, Saeimas 26.maijā sāks skatīt ATR likumprojektu galīgajā lasījumā.

Tāpat vēstīts, ka e-Saeimas sistēmas izstrāde ir uzticēta uzņēmumam "I SIA". Uzņēmuma īpašnieks Kirils Solovjovs aģentūrai LETA iepriekš stāstīja, ka viņa komanda iepriekš ir strādājusi, septiņus gadu laikā "nodrošinot augstākās klases IT drošības, konsultāciju, izstrāžu un apmācību pakalpojumus Latvijas tirgū". 

Viņš atzīmēja, ka šī nav pirmā reize, kad uzņēmums sadarbojas ar valsts sektoru dažādu IT jautājumu risināšanā. Solovjovs uzsvēra, ka risinājumam ir jābūt drošam, ērtam, intuitīvam un nepārprotamam, kā arī piemērotam cilvēkiem ar ļoti dažādām datora lietošanas prasmēm un paradumiem. 

"Mēs strādājam intensīvi, apzinoties, ka risinājums, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, ir nepieciešams steidzami, rēķinoties ar nospraustajiem termiņiem. Tas bija zināms, jau uzņemoties šo projektu. Ir mobilizēti resursi, lai līgumā paredzēto varētu izpildīt termiņos," iepriekš sacīja Solovjovs.

15.maijā veiktajā e-Saeimas izmēģinājumā, kurā piedalījās ap 100 parlamenta darbinieku, secināts, ka sistēma darbojas veiksmīgi, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu