Igaunijas tiesa ļauj apcietināt traģiskās Lihulas apšaudes vaininieku

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Postimees/Lilli Tölp

Igaunijas Pērnavas apriņķa tiesa pirmdien, 8. jūnijā, pēc prokuratūras pieprasījuma atļāvusi apcietināt uz diviem mēnešiem 32 gadus veco Miku Tarrasti, kas sestdienas, 6. jūnija, vakarā nošāva divus un ievainoja trīs cilvēkus, tai skaitā divus bērnus.

Jau ziņots, ka Tarraste tika aizturēts naktī uz svētdienu - dažas stundas pēc tam, kad Pērnavas apriņķī netālu no Lihulas pie degvielas uzpildes stacijas ar savu automašīnu ietriecās divos citos auto un ēkas sienā. Bēgot no notikuma vietas, viņš sašāva avārijas liecinieku - motociklistu, kurš dzinās viņam pakaļ, un atklāja uguni uz automašīnu, kurā brauca ģimene - vīrietis, sieviete un trīs bērni. Motociklists un mašīnā braukusī sieviete no gūtajiem ievainojumiem miruši, bet vīrietis un divi bērni ievainoti.

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektors Elmārs Vahers pastāstījis, ka Taraste no trim šaujamieročiem raidījis desmitiem šāvienu.

Viņam piederējis vēl ceturtais ierocis, ko policija atradusi "citā vietā".

Pēc Vahera teiktā, Tarraste bija lietojis gan alkoholu, gan narkotikas un spēcīgus sedatīvos preparātus.

Vahers piebildis, ka ievainotie bērni atveseļojas, viņu stāvokli nevar saukt par labu, bet viņu dzīvībai briesmas nedraud.

Igaunijas policijas Rietumu prefektūras vadītājs Kaido Keplass iepriekš izteicās, ka Tarrastes nopratināšana svētdien ilgusi līdz plkst.22, bet no aizturētā sniegtajām liecībām nav kļuvuši skaidri viņa rīcības iemesli.

"Motivācija nav saprotama. Mēs nevaram vārds vārdā publiskot viņa sacīto," piebilda prefekts.

Keplass norādīja, ka vienlaicīga alkohola un medikamentu lietošana nav pieļaujama, jo cilvēkam var zust realitātes sajūta. Viņš arī piebilda, ka izmeklētājiem būs jānoskaidro, vai Tarrastes lietotie preparāti iegādāti likumīgi.

Igaunijas zemessardze "Kaitseliit" ("Aizsardzības līga") pirmdien pavēstīja, ka Tarrastem savulaik  par agresīvu uzvedību pieprasīts izstāties no šīs organizācijas.

Kā teikts sociālajos tīklos izplatītajā paziņojumā, Tarraste kopš bērnības bijis aktīvs zemessardzes jauniešu organizācijas "Noored Kotkad" ("Jaunie ērgļi") biedrs. Kad viņš vienībā ieguvis vadošu amatu, izrādījies, ka viņš ir viegli aizkaitināms un agresīvs, turklāt lieto izteicienus, kas zemessargam nepiedien, un toreizējā nodaļas vadība visai drīz atzinusi, ka viņa uzvedība neatbilst šim amatam. Taču izslēgt Tarrasti nav bijis vienkārši, jo viņš centies to novērst ar dažādiem juridiskiem paņēmieniem, līdz beidzot pirms septiņiem gadiem Tarrastem ieteikts pašam uzrakstīt atlūgumu, lai viņš netiktu izslēgts.

Arī viens no viņa upuriem - motociklists, kas sestdienas vakarā centās šāvēju aizturēt, - bijis zemessargs, kas organizācijā iestājies tikai šā gada sākumā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu