Bez tiesībām un alkohola reibumā. Vidzemē kravas furgona vadītājs sarīko pamatīgu bēgšanu no policijas

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Vidzemē kravas furgona vadītājs bez tiesībām un alkohola reibumā bēdzis no policijas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Viņa stāstīja, ka pagājušajā svētdienā pēc pusnakts VP Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki, pildot dienesta pienākumus, kādā Vidzemes pilsētā pamanīja kravas furgonu "Iveco".

Transportlīdzekļa vadītājs automašīnu vadījis nepārliecinoši, kas policistiem radījis aizdomas, ka viņš, iespējams, ir reibumā. Vadītājs nepakļāvās policijas darbinieku vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu pa pilsētas ielām, tostarp dzīvojamo māju pagalmiem, pēc kā apturēja automašīnu un sāka bēgšanu ar kājām, ieskrienot daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā, stāstīja Vaskāne.

Policistiem izdevās vīrieti notvert. 1997.gadā dzimušajam nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Tāpat, veicot alkohola pārbaudi, apstiprinājās policistu bažas, ka 23 gadus vecais šoferis pie stūres sēdies alkohola reibumā. Viņa izelpā tika konstatētas 1,8 promiles.

Vaskāne norādīja, ka vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem pārkāpumiem.

VP par notikušo ir sākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Tāpat vīrietim ir noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, kā arī vīrietis bēgšanas laikā izraisīja vairākus ceļu satiksmes negadījumus, uzbraucot stāvēšanai novietotiem transportlīdzekļiem, bojājot tos.

Aktuālākās ziņas