O 24.11.2020.

"Lieliski parāda, kas notiek, kad uzvara pār Covid-19 tiek svinēta pārāk ātri." Dumpis par nemieriem Balkānos
Papildināts

Uga Dumpis

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Nemieri Balkānu valstīs parāda, kas notiek, kad uzvara pār Covid-19 tiek svinēta pārāk ātri, komentējot nemierus, mikroblogošanas vietnē "Twitter" rakstīja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

"Patreizējie notikumi Balkānu valstīs lieliski parāda, kas notiek, kad uzvara pār Covid-19 tiek svinēta pārāk ātri," rakstīja Dumpis. "Saslimušo statistika pasliktinās ar katru dienu, bet cilvēki negrib atgriezties pie distancēšanās. Tas pats Irānā un Izraēlā, par ASV nemaz nerunājot."

"Vienlaikus jāsaprot, ka Balkānu valstis nav tas pats kas Baltijas valstis, kur epidemioloģiskā situācija tiek kontrolēta un ir cits sociālekonomiskais fons," vēlāk papildināja infektologs. 

"Mums vienkārši jāturpina mācīties no citu, nevis savām kļūdām. Tas līdz šim ir izdevies tīri labi."

17

Protesti pret Serbijas lēmumu atjaunot ierobežojumus cīņā pret pandēmiju otrdien, 7. jūlijā, Belgradā pārauguši sadursmēs ar policiju un grupai protestētāju izdevās ielauzties parlamenta ēkā.

Sadursmēs ar policiju iesaistījās tūkstošiem cilvēku. Policija pielietoja pret protestētājiem asaru gāzi, bet protestētāji apmētāja likumsargus ar akmeņiem, pudelēm, olām un petardēm. Tika aizdedzinātas arī policijas automašīnas.

Ziņu aģentūra AP vēstīja, ka sadursmēs bijuši iesaistīti arī ekstrēmisti, kas saistīti ar galēji labējiem grupējumiem.

Vardarbīgas sadursmes notika arī pie valsts televīzijas ēkas.

Protesti sākās pāris stundas pēc Serbijas prezidenta Aleksandra Vučiča paziņojuma, ka epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās dēļ nedēļas nogalē no jauna tiks noteikta komandantstunda un atjaunoti citi ierobežojumi.

Šī būs pirmā reize kopš maija sākuma, kad Serbijā noteikta komandantstunda.

Vučičs otrdien sacīja, ka slimnīcas Belgradā ir gandrīz pilnas, un norādīja, ka galvaspilsētā situācija ir sevišķi smaga.

Serbijas policijas priekšnieks valsts televīzijai atklāja, ka mazākas demonstrācijas notikušas arī citās Serbijas pilsētās.

Jaunais vīrusa uzliesmojums sācies aptuveni astoņas nedēļas pēc tam, kad Serbija sāka atcelt ierobežojumus, ko bija noteikusi cīņā ar jauno koronavīrusu.

Pagājušajā nedēļā Serbijā katru dienu tika reģistrēti 250 līdz 350 jauni inficēšanās gadījumi.

Serbijā kopumā no Covid-19 miruši 330 cilvēki. 110 pacienti atrodas kritiskā stāvoklī.

Foto: Vardarbīgi protesti Serbijā pret Covid-19 ierobežojumu

Aktuālākās ziņas