O 27.10.2020.

Gruzijas prezidente nosoda Šengelijas līgumu ar Maskavas CSKA

Tornike Šengelija (centrā)

FOTO: SIPA/Scanpix

Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili ceturtdien asi kritizēja valsts nacionālās basketbola izlases kapteini Torniki Šengeliju par līguma parakstīšanu spēlēšanai Gruzijas lielākā ienaidnieka Krievijas klubā Maskavas CSKA.

CSKA tīmekļa vietne ceturtdien vēsta, ka Šengelija ar Krievijas basketbola lielklubu parakstījis trīs gadu līgumu.

Savā "Facebook" vietnē tīmeklī Zurabišvili nosauca Šengelijas gājienu par "nožēlojamu un nepieņemamu".

Basketbolistu aizstāv Melnās jūras reģiona valsts basketbola federācija.

"Tornike vienmēr ir aizstāvējis un aizstāvēs savas dzimtenes un nacionālās komandas godu un intereses," teikts federācijas paziņojumā.

Kopš Gruzijas neatkarības atgūšanas pēc Padomju Savienības sabrukuma 1991.gadā Tbilisi un Maskava nav bijušas labās attiecībās.

Konfrontācija par Gruzijas centieniem dibināt ciešākas saites ar Eiropas Savienību un NATO beidzās ar īsu, bet asiņainu karu 2008.gadā Pekinas olimpisko spēļu laikā.

Basketbolistu 2012.gadā ar 54.kārtas numuru draftēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Filadelfijas "76ers", tiesības uz gruzīnu atlētu aizmainot  uz Bruklinas "Nets".

Divas sezonas Šengelija pavadīja ASV, ceļojot starp NBA un G līgu, līdz nolēma atgriezties Eiropā.

Pēdējās sešas sezonas Šengelija spēlēja Vitorijas "Kirolbet Baskonia" un ieguva viena no labākajiem spēka uzbrucējiem kontinentā reputāciju.

"Es ar prieku pievienojos pašreizējiem Eirolīgas čempioniem un ar nepacietību gaidu iespēju spēlēt kopā ar apbrīnojamajiem spēlētājiem un treneru personālu," par vienošanos CSKA tīmekļa vietnē saka basketbolists. "Ceru kopā ar CSKA sasniegt lielus panākumus Eirolīgā un Vienotajā līgā."

"Šengelijam sekojām līdzi daudzus gadus, un visbeidzot varējām vienoties. Ceram, ka kopā ar citiem spēlētājiem viņš palīdzēs mums palikt starp labākajām komandām Eiropas basketbolā," jaunieguvumu slavēja CSKA galvenais treneris Dimitris Itudis. "Viņš ir daudzpusīgs, ļoti konkurētspējīgs spēlētājs un ir labākajā vecumā."

Kopā ar Latvijas basketbolistu Artūru Kurucu 28 gadus vecais uzbrucējs šovasar kļuva par Spānijas čempionu.

2018.gadā Šengelija tika iekļauts Eirolīgas pirmajā simboliskajā izlasē.

Aizvadītajā sezonā uzbrucējs Eirolīgā vidēji 30,4 minūtēs mačā guva 15,9 punktus, izcīnīja 5,6 atlēkušās bumbas, 2,9 reizes rezultatīvi piespēlēja, reizi pārķēra bumbu un 0,5 reizes bloķēja metienus.

Arī Spānijas līgā Šengelija bija neatņemama "Kirolbet Baskonia" titula izcīņas sastāvdaļa, vidēji 29,0 minūtēs gūstot 13,3 punktus, izcīnot 5,5 atlēkušās bumbas un 3,3 reizes rezultatīvi piespēlējot.