Kazahstānā izplatoties "nezināma pneimonija". Valdība apgalvojumus noraida
Papildināts

Ilustratīvs attēls

FOTO: pexels.com

Ķīnas vēstniecība Kazahstānā izplatījusi ziņas par jaunu, "nezināmu pneinomiju", kas izplatoties Kazahstānā, un potenciāli ir nāvējošāka par Covid-19. Valsts varas iestādes šos apgalvojumus noraidījusi kā nepatiesus, vēsta ASV raidorganizācija CNN.

Ķīnas vēstniecības paziņojumā teikts, ka no jaunās pneimonijas Kazahstānā miruši jau vairāk nekā 1700 cilvēki. 

"Kazahstānas Veselības departaments un citas aģentūras šobrīd pēta situāciju un vēl nav definējušas jaunā pneimonijas vīrusa veidu," teikts vēstniecības paziņojumā, kas paredzēts Kazahstānā esošajiem Ķīnas pilsoņiem. 

Vēstniecības rīcībā esošā informācija liecina, ka jaunā pneimonija Kazahstānā sākusi strauji izplatīties jūnija vidū. 

Kopumā no jaunās pneimonijas esot miruši 1772 cilvēki, daļa no kuriem ir Ķīnas pilsoņi. Jūnijā mirusī 628 cilvēki. 

"Šī slimība ir daudz nāvējošāka par Covid-19," teikts vēstniecības paziņojumā. 

Kazahstānas Veselības ministrija šodien atzina, ka izplatās "nenoteiktas etioloģijas pneimonijas vīruss", bet noliedza, ka uzliesmojums būtu jauns vai nezināms.

Ministrija uzsvēra, ka Ķīnas izplatītā informācija neatbilst realitātei.

Ministrija skaidroja, ka "nenoteikta" pneimonija ir jēdziens, kas tiek lietots, vadoties no Pasaules veselības organizācijas (PVO) vadlīnijām, reģistrējot pneimoniju, kad inficēšanās ar koronavīrusu nav apstiprināta laboratorijas testā, bet diagnosticēta klīniski vai epidemioloģiski.

Kazahstāna turpina cīnīties ar Covid-19 epidēmiju - saskaņā ar oficiālajiem datiem, valstī līdz šim reģistrēti vairāk nekā 53 000 jaunā koronavīrusa gadījumu. Nesen Kazahstāna paziņoja par karantīnas režīma atjaunošanu.

Uz augšu