Pk, 7.10.2022.

26 000 kilometri divos gados. Dzimtenē atgriezies pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis

Apollo.lv
26 000 kilometri divos gados. Dzimtenē atgriezies pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Kārlis Bardelis
Kārlis Bardelis Foto: facebook.com/Bored-of-Borders

Pagājušajā naktī mājās Latvijā atgriezies pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis. Viņš ir pasaulē pirmais cilvēks, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai, vēsta raidījums "900 sekundes".

Lidostā Kārli sagaidīja viņa ģimene un citi tuvi cilvēki. No lidostas Kārlis tika izvests ratiņkrēslā, jo īsi pirms atgriešanās viņš savainoja kāju.

Kārlis un sagaidītāji ir emociju pārņemti, tomēr ne mamma, ne māsa, ne citi tuvinieki Covid-19 riska dēļ nevarēja apķert sen gaidīto ceļotāju.

"Nekur citur kā pirtiņā nevarētu uzturēties temperatūras dēļ, jo, godīgi teikšu, – jūtos kā ledusskapī iekāpis," stāstīja Kārlis.

Pirtiņā viņam ne tikai siltuma dēļ, bet arī karantīnas nolūkā būs jāpavada turpmākās divas nedēļas. Tuvākajā laikā Kārlim būs jāpierod pie dažādām izmaiņām un sajūtām.

"Paralēlās realitātes sajūta, biju pilnīgi citā pasaules malā, citos apstākļos, citā sabiedrībā un biju ekspedīcijas režīmā. Atgriežoties šeit, ieraugot ģimeni, pazīstamas sejas, protams, atkal ir tā māju sajūta," atklāja pasaules apceļotājs.

"Beidzot ir pienācis brīdis, kad Kārlis ir robežu nogurdināts, jo viņš visu laiku uzskatīja, ka robežu nav," Kārļa mamma Sandra jau ne reizi vien ir piedzīvojusi dēla sagaidīšanu pēc trakiem ceļojumiem.

Šoreiz Kārlim atpakaļceļš bija tiešām ilgs, četrreiz pārsēžoties, tika gaisā pavadītas 27 stundas no Malaizijas uz Latviju.

"Tā sagadījies, ka man ir atvaļinājums, tad jau varēšu apčubināt. Te jau ir vēl divi, kuri jau sadalījuši, kurš vārīs brokastis un kurš vakariņas," stāsta Sandra.

"Kārlis mums visai ģimenei iepotējis, ka viss būs labi. Mēs zinājām, ka viss būs labi, mēs zinājām, viņš to izdarīs ātrāk vai vēlāk, viss būs kārtībā un atbrauks mājās, un ar tādu mieru visu laiku gaidījām mājās," piebilda ceļotāja māsa Līga.

Bardelis ceļojot ir pavadījis vairāk nekā divus gadus, airu laivā šķērsojis Kluso okeānu virzienā no Dienvidamerikas uz Āziju. Izmantojot tikai savu muskuļu spēku, Kārlis ir pievarējis 26 000 kilometru.

"Tas ir konkrēti, ka latvietis pārairējis pirmais pasaulē no Dienvidamerikas uz Āziju, tāds airējiens nav bijis," saka Kārlis.

Video: "900 sekundes" sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu