C 4.03.2021.

Hosams un Linda Abu Meri izsakās par šausminošajiem notikumiem Beirūtā

FOTO: Instagram/ hosamabumeri/ AFP/ Scanpix

Spēcīgā sprādzienā 4. augustā Libānas galvaspilsētā Beirūtā dzīvību zaudējuši vismaz 78 cilvēki un 4000 ievainoti. Nu notikušo komentējusi LTV "Rīta Panorāmas" moderatore, kā arī viņas vīrs, gastroenterologs Hosams Abu Meri.

Šausmas par notikušo Linda Abu Meri pauda sociālajā tīklā "Facebook".

"Nereāli, biedējoši, šausminoši un sāpīgi redzēt, kas patlaban notiek Beirutā. Atcerēties, ka pagājušajā vasarā tur daudzkārt braukts garām, bet tagad viss iznīcināts.

Vīra vecāki dzīvo dažu kilometru attālumā, dzīvoklī apdare ir sadalījusies gabalos. Paveicās, ka logi bija atvērti, līdz ar ko stiklus neiespieda iekšā ar sprādziena vilni.

1

Tas, kas noticis šodien... Libāna nekad neko tādu nav pieredzējusi - pat ne daudzo kara gadu laikā. Es nezinu, kā cilvēki var atgūties pēc kā šāda. Libānieši ir grūtībās rūdīti, bet šis būs ārkārtīgi smagi. Būs neskaitāmi jautājumi, uz ko visi gribēs atbildes - vai tiešām negadījums pirotehnikas noliktavā var izraisīt šādas sekas? Tam grūti noticēt. Bet pats galvenais - kāpēc tik daudz dzīvībām jāpazūd nebūtībā tik pēkšņi?" rakstīja žurnāliste. 

Savukārt Hosams "Twitter" rakstīja: "Šodien traģiska diena manā dzimtenē Libānā. Prātam neaptverams sprādziens Beirutā, būs ļoti daudz bojāgājušo un ievainoto,

tas viss dažu kilometru attālumā no manu vecāku mājām. Paldies dievam, vecāki veseli.

1

Runāt, ka pie vainas pirotehnika, ir smieklīgi!" 

Atgādinām, ka sprādzieni notika ostas rajonā. Otrais sprādziens raidīja debesīs milzīgu oranžu ugunsbumbu, kurai sekoja tornado līdzīgs triecienvilnis, kas izpostīja ostu un ēkas tās apkārtnē, izsitot ēku logus vairāku kilometru attālumā.

Sprādzieni bija ļoti spēcīgi pat priekš pilsētas, kas pieredzējusi pilsoņkaru, pašnāvnieku sprādzienus un Izraēlas bruņoto spēku triecienus. To troksnis bija dzirdams pat Kiprā, kas atrodas Vidusjūrā vairāk nekā 200 kilometru attālumā.

Seismologi sprādzienu radīto satricinājumu pielīdzināja 3,3 magnitūdu stiprai zemestrīcei.

Libānas premjerministrs Hasans Diabs paziņoja, ka ir eksplodējušas 2750 tonnas lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta, kas sešus gadus glabājās kādā ostas noliktavā, izraisot "katastrofu jebkurā šī vārda nozīmē".