Pk 7.05.2021.

Brīdinājums!

Šo lapu nedrīkst atvērt, ja Tev vēl nav 18 gadu.

Man jau ir 18 Man vēl nav 18

Īrijā kampaņa aicina jauniešus izvēlēties "mīlēšanos" telefoniski

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Īrijas Veselības aģentūras (HSE) un Īrijas Aptieku savienības (IPU) jaunākā informatīvā kampaņa "Play It Safe!" aicina jauniešus Covid-19 pandēmijas laikā izvēlēties seksu internetā vai pa tālruni, vēsta portāls "Baltic-Ireland".

Kampaņas mērķis ir atturēt cilvēkus no seksuāliem kontaktiem ar personām, ar kurām viņi nedzīvo kopā, lai samazinātu koronavīrusa izplatību dzimumsakaru ceļā.

Reklāmlapiņās, kas ir pieejamas Īrijas aptiekās, minēts, ka valsts turpina cīnīties pret vīrusa izplatību, cilvēkiem būtu jāapsver iespēja pašapmierināties vai izmantot "seksu pa tālruni" vai "seksu internetā", lai izvairītos no ciešiem kontaktiem. Pāriem tiek piekodināts izvairīties no seksuālām darbībām, īpaši, skūpstīšanās, ja kādam no partneriem parādās Covid-19 simptomi.

Tajā arī sniegts padoms kārtīgi nomazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni 20 sekundes pirms un pēc seksa.

HSE un IPV vēstulē, kas nosūtīta aptiekām, teikts, ka "lai arī pašreizējā vidē seksuālā veselība nav veselības aprūpes uzmanības centrā, pēc ierobežojumu samazināšanas pieaug iespēja, ka cilvēki uzņemsies paaugstinātu seksuālo risku un tiks ietekmēta viņu seksuālā veselība un labklājība. Jaunus cilvēkus īpaši skar neplānota grūtniecība un seksuāli transmisīvās infekcijas, un viņi biežāk iesaistās dzimumsakaros ar vairāk nekā vienu partneri. Ir ļoti svarīgi, lai būtu brīvi pieejama precīza un uzticama informācija."

HSE norāda, ka pastāv risks Covid-19 izplatībai caur seksu, un, ievērojot jaunās informatīvās kampaņas ieteikumus, varētu arī samazināties neplānotas grūtniecības risks un seksuāli transmisīvo infekciju izplatīšanās.

HSE un IPU arī plāno izmantot sociālos plašsaziņas līdzekļus, lai mudinātu jauniešus runāt ar farmaceitiem, ja viņiem ir kādas bažas vai jautājumi par seksuālo veselību.

Reklāmlapiņas satur arī informāciju par kontracepciju, tostarp par avārijas kontracepciju un par medikamentiem, kas aptur HIV transmisiju un infekciju. Tajās iekļauta arī informācija par to, cik svarīga seksuālajos kontaktos ir abu partneru piekrišana.

Reklāmlapiņas būs pieejamas aptiekās kā daļa no "seksuālās veselības aizsardzības komplekta", kas ietver arī bezmaksas reklāmas prezervatīvu.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!