Kalniete: Jāizmanto politiskais spiediens, lai atturētu Baltkrievijas režīmu no vardarbības pret pašu tautu

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pasaules sabiedrībai, lielvalstīm, starptautiskajām organizācijām ir jāizmanto visi pieejami diplomātiskie kanāli un politiskā spiediena līdzekļi, lai atturētu Baltkrievijas režīmu no vardarbības pret pašu tautu, tādu viedokli sociālajā tīklā "Facebook" paudusi Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV).

Politiķes ieskatā, nopietni jābrīdina arī Krievija, lai tā neatkārtotu Baltkrievijā Ukrainas scenāriju.

LETA jau vēstīja, ka Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās svētdien līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,23% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - teju 9,9%, liecina pirmdien publiskotie oficiālie rezultāti.

Tihanovska jau iepriekš, kad tika publiskoti oficiālo mediju balsotāju aptauju rezultāti, kas atklāja līdzīgu balsu sadalījumu, šādu iznākumu pieņemt atteicās.

Baltkrievijas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lidija Jermošina pirmdien paziņoja, ka Tihanovska ierindojusies otrajā vietā, bet par trim citiem kandidātiem nobalsojuši mazāk nekā 2% vēlētāju. Vēlēšanās piedalījušies 84% balsstiesīgo vēlētāju.

Baltkrievijas policija, liekot lietā trokšņa granātas, ūdens lielgabalus un gumijas lodes, izklīdināja protestus, kas valsts lielākajās pilsētās svētdienas vakarā sākās pēc prezidenta vēlēšanām, kuru rezultāti, kā apgalvo opozīcija, ir viltoti.

Minskā aizturēti vairāk nekā 50 cilvēku, bet visā valstī - vairāk nekā 120, liecina cilvēktiesību aktīvistu organizācijas "Vjasna" aplēses.

Tūkstošiem cilvēku svētdienas vakarā izgāja galvaspilsētas Minskas ielās pēc oficiālās balsotāju aptaujas rezultātu izziņošanas, kas uzvaru prognozēja Lukašenko.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Uz augšu
Back